Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő kell a lamolep...

Mennyi idő kell a lamolep hatásának kialakulásához?

Figyelt kérdés

Már kb egy hete szedem, napi 75mg-ot Borderline miatt. Továbbá szedek frontint, és 2 antidepresszánst is. Az egyik ssri(mianszerin) a másik snri(venlafaxin). Ja a mianszerinből napi 3x 10mg-ot, a másikból este 150mg-ot. A frontinból napi 2x 0,5mg.

Eddig kb ennyi, ha nem felejtettem el leírni semmit. 😅 Szóval kb mikor kezd hatni a lamolep? Vagy már éreznem kellene?

18/l és 45kg



2019. jan. 26. 15:06
 1/4 anonim válasza:
44%

A mianserin nem SSRI. A Frontinnal pedig nagyon vigyázz, mert mivel benzodiazepin hatóanyagú, ezért rettentően addiktív. Miért kell szedned egy hangulat stabilizátort, két antidepresszánst és egy nyugtatót?

A Lamolep pedig, mint minden hasonló gyógyszer körülbelül 3 hét után fejti ki teljesen a hatását. Az azt megelőző idaszak pedig sokkal rosszabb szokott lenni általában, szuicid gondolatokkal és depresszióval. A napi 75mg nagyon kis adag ezért elképzelhető, hogy nem fog úgy hatni, mint azt várod. Szerintem ez a négyes kombó sok lesz, de nem orvosi, csak tapasztalati oldalról beszélek.

2019. jan. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mianszerin ssri! A lamolep tanácsodat köszi, majd beszélek a dokimmal, hogy duplázzuk az adagot vagy valami. Borderline vagyok, ocd-s vagyok, szorongási zavarom van és súlyos depressziós epizódom. A benzodiazepineket ismerem, a frontint pedig már több, mint 3 éve szedem. Tudom, hogy magas az addiktív potenciálja. Volt heroinisták (akiket xanaxxal szoktattak le a hernyóról) számoltak be arról, hogy a frontin/xanax-ról való leszokás nehezebb volt számukra, mint a herkáról. Addict vagyok, ezt tudom.
2019. jan. 27. 13:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Az infót a lamolepről köszi. (3 hét, alacsony dózis). Nem tapasztalok szuicid gondolatokat amióta szedem a lamolepet(egy hét)! Sőt, az új antidepitől se(szintén egy hete szedem)! Én lennék a legboldogabb, ha végre rálelnék a megfelelő gyógyszerkombinációra, és jobban lennék! Az új antidepi(olwexya, snri) eddig reménykedésre ad okot. Semmi bajom tőle, hátha segít maaaaajd(6hét)
2019. jan. 27. 13:51
 4/4 anonim válasza:
76%

A mianserin egy tetraciklikus antidepresszívum, vagy Te-CA, ami másként hat, mint egy SSRI.

A Lamolep miatt szerintem nem kell tartanod komolyabb mellékhatásoktól. Én pont harmadik éve szedek 2x200mg-ot, ami a maximális dózis egy járóbetegnek, és semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam még. Mondjuk ez egyénenként változhat. Ismerek olyat, aki 2 hét után abbahagyta, mert kiütései lettek tőle.

Én I-es típusú bipoláris vagyok, ehhez kell a magasabb dózis, de kétlem hogy napi 100-150 alatt érezni fogsz különösebb javulást. Nekem 200-nál kezdett hatni és 400 lett a terápiás adagom.

Javaslom, hogy reggeli és esti adagra osszátok el, hogy kiegyensúlyozottabb legyen a felépülése. Valamint mint ahogy egyik gyógyszernél sem szabad, így ezt is rendszeresen próbáld szedni.

Hát remélem, hogy be fog válni és hamar megtaláljátok a dokiddal a megfelelő kombinációt! Nekem ez kicsit több, mint 1 évbe telt.

2019. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!