Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális oka lehet,...

Milyen mentális oka lehet, hogy irtózom a telefonbeszélgetésektől?

Figyelt kérdés
Tudom, elég furcsán hangzik, de az a problémám, hogy egyszerűen nagyon feszélyeznek a telefonbeszélgetések. Ha le kell mondanom egy időpontot telefonon, akkor hosszú ideig tart, míg rászánom magam, hogy egyáltalán telefonáljak, majd míg kicsöng, illetve amíg beszélek, folyamatosan összeszorul a gyomrom (ugyanezt az időpontlemondást személyesen vagy mondjuk facebookon, emailben megtenni egyáltalán nem jelent problémát). Ha valamilyen fontos dologról beszélek valakivel, állandóan aggódom, hogy a másik megérti-e a beszédemet telefonon keresztül. Később sokáig nyomaszt, hogy nem értette-e félre az illető, amit megbeszéltünk, képes vagyok teljesen rágörcsölni (ha személyesen mondok el valakinek valamit, akkor egyáltalán nincs ilyen érzésem). Ha valakinek ellent kell mondanom a telefonbeszélgetés során, az is borzasztóan nyomaszt (szintén nem probléma személyesen vagy írásban). Vajon mi lehet az oka az ilyen érzéseimnek? Tudnék ezen valahogy változtatni? Érez más is hasonlóan?

2019. jan. 27. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Én is teljesen ugyanígy voltam, de már azért sikerült javítanom a helyzeten. Az oka, hogy miért van, azt amennyire átgondoltam, meglehetősen szövevényes lett, így nem is fárasztanálak vele. Viszont azt tudom, hogy az nagyon sokat segít, ha nem csak akkor telefonálsz, amikor muszáj idegeneket megkeresned, hanem olyan emberekkel is beszélsz néha, akiket kedvelsz és soha nem gáz felhívni őket. Pl. a párkapcsolataim is javítottak ezen, meg hát néha, amikor vágytam rá, hogy megnyíljak valakinek a hülyeségemmel, akkor felhívtam, hogy "na, most rajtad gyakorlok". :) Egy idő után könnyebb lesz.
2019. jan. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet gyakorlod a telefonálást annál könnyebben fog menni. Elejen nehéz lesz lehet hogy erőltetni kell, de fokozatosan belejössz majd. Ha kibújsz alóla egyfolytában, soha nem fog megoldódni a problémád. Tapasztalatból beszélek. :)
2019. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szorongástól van. Addig kell gy
2019. júl. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Manapság rengeteg embert érint a probléma. Talán mert megszoktuk, hogy a barátainkkal, közeli ismerőseinkkel chaten/személyesen kommunikálunk, telefonálásra pedig akkor kerül sor legtöbbször, ha "muszáj". Így aztán összekapcsolódik az emberben a telefonálás a szorongással.


Szerintem kicsit azzal is összefügg, hogy az emberek többségébe beépült, hogy a telefonálás pénzbe kerül, gyorsabban történik a kommunikáció, mint írásban, de akár annál is gyorsabban, mint ahogy élőben történne. Tehát tudat alatt bennünk van, hogy a másik fél - előre nem kiszámítható - mondandójára gyorsan kell majd reagálnunk, nem lesz időnk átgondolni.


Az egy teljesen valós dolog, hogy esetleg recseg a telefon és valamelyik fél nem érti tisztán a másikat, viszont tudatosítani kell magunkban, hogy ez a telefonnak / hálózatnak a hibája, nem az emberé.


És mindezeket megspékelve az, hogy egy telefonbeszélgetést lehet "halogatni", halogatás közben pedig egyre nagyobb és nagyobb problémává növik ki magukat a dolgok.

2019. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló egyébként teljesen jól mondja: hívogass embereket, akiket nagyon szeretsz (közeli barátok), esetleg olyan formában is, hogy tudnak erről a problémádról és a "gyakorlási szándékodról" :) És persze nem találkozó-lemondás, vagy egyéb kellemetlen dolog ürügyén, hanem csak úgy, kicsit beszél(get)ni. Ha esetleg zavar a pénz, csinálhatod Skype, Viber, stb alkalmazással, de nem videochat formájában, hanem "rendesen", tehát hogy a füledhez teszed a telefont :) Ez a fajta gyakorlás nekem is sokat segített.
2019. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!