Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Volt az elmúlt időszakban egy olyan fejezete az életemnek, amikor gondot okoztak a pénzügyek és teljesen meg kellett húzni a derékszíjat. Akkor felvettem egy olyan mentalitást, hogy "bűn" magamra költeni. De ennek a fejezete vége és már akkor is egy kis bűntudatot érzek, ha veszek magamnak egy könyvet.

Hogyan változtassak ezen?


2019. jan. 27. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, az en családomban is volt hasonló helyzet, a szüleimnek anno minden cent ki volt számítva, dél úgy szűkölködtünk. Néha egy csoki megvételét is tehernek éreztem, heves bűntudattal kiserve. Azóta megváltozott minden, de nekem kell egy bizonyos idő, hogy az elmem is hozza szokjon az új helyzethez. A legjobb megoldás az ido, és bármikor jön a bűntudat érzése, realizáld, hogy a negatív érzés csupán egy félre értett érzés, ami próbál teged megvédeni, nehogy túl sokat költs és ne maradjon neked. Tudatosítsd, hogy ez nem igaz, és helyettesitsd egy pozitív érzéssel, hogy büszke vagy magadra, és milyen jó megjutalmazni magad azzal a könyvvel, bármivel.

En így uralkodom afelett, hogy a negativitas átvegye az utalmat az eletem felett. :) próbáld ki, ha lesz kedved írd le higy haladsz

2019. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Képezz egy pár havi tartalékot magadnak, és utána meg fogsz nyugodni.
2019. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!