Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan működik ez általában...

Hogyan működik ez általában (fogyás-antipszichotikum)?

Figyelt kérdés

Most szeptembertol kezdve kellett szednem amitrexet, ami a pszichoszomatikus betegsegem ellen van. Sajnos, mint minden gyogyszernek, ennek is vannak nem kivant mellekhatasai. Az egyik ilyen az, hogy hiztam 16 kg-ot tole, a szedese alatt. Megjegyzem nem vagyok hizos, elotte levo evekben amikor nem szedtem, max 1-2 kg-ot hiztam. Nagyon el vagyok keseredve a sulyommal es rosszul erzem magam a boromben emiatt. Kerdes: a gyogyszer abbahagyasa utan automatikusan lemegy rolam a gyogyszer hormontartalmaval felszedett 16 kg vagy ko kemeny munkaval kell majd lefogynom?

Valaszaitokat koszonom!



2019. jan. 28. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Olanzapin mellett híztam 15 kilót. 5mg-ot szedtem (kb. 5 hónapig) ami nem nagy dózis. Tavaly nyáron hagytam abba a szedését és nagyon nehezen megy le a felszedett súly. Sikerült annyira rendbeszedni az életemet, hogy el tudtam kezdeni odafigyelni az evésre és a mozgásra ezért remélem még idén visszanyerem az eredeti formám. Soha többé nem akarok ilyen szart szedni.
2019. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Kventiaxtól híztam és sajnos nem megy le magától, ha abbahagytad, ugyanúgy le kell fogyni, mintha "simán" meghíztál volna :'(
2019. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Voltak ismerőseim, akik nagyon elhíztak antipszichotikumtól. Nem ment le róluk sajnos miután abba hagyták.
2019. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Olanzapintol hiztam 30 kg-t, ebből valamennyi kellett is rám, szóval ebből kb. 15 kg lett a súlyfeleslegem.

Mikor tudatositottam magamban, hogy ez van, és valamit kezdenem kell ezzel a jelenséggel, hogy ne hizzak még 30 kg-t, elkezdtem kőkeményen odafigyelni, és szerintem 3* annyi erőfeszítéssel visszafogyni, mint aki nem szed antipszichotikumot. Fogytam 11-12 kg-t nagy nehezen, több nem megy. Viszont így, hogy kőkeményen odafigyelek, nem hizom újra, hiaba szedem még mindig az antipszichotikumot.


Sajnos ez van, nagy szívás!

2019. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is sokat híztam tőle, közel 20 kg-ot. Amikor csökkentettem a gyógyszereket, simán visszafogytam, sőt, jobb lett az alakom, mint valaha volt. Sajnos, most egy ideje ismét nagyobb dózisban szedem és nagyon gyorsan újra meghíztam, ami eléggé elkeserít. Azt nem árt tudni, hogy nem szimplán hizlalnak, hanem növelik a víz-visszatartást. Ezért van az, hogy ha valamitől sokat pisilek, rögtön lejjebb megy a hasam valamivel.
2020. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!