Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A 0,5 rivobol mennyit lehet...

A 0,5 rivobol mennyit lehet max bevenni?

Figyelt kérdés
Mennyit kell bevenni hogy halálos legyen? És mi a mellékhatása? Receptre lehet kapni? (Ha hasznos a válasz megy a zöld kéz) UI:Nem szeretnek ongyi lenni csak siman erdekel.

2019. jan. 30. 00:54
 1/3 A kérdező kommentje:
* Csak receptre lehet kapni?
2019. jan. 30. 01:13
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak receptre. Haziorvos vagy pszichiater irhatja fel. A tolerancia hamar kialakul es orult szenvedes az elvonasa. Tudom nem erre vagy kivancsi de muszaj leirnom, hogy nagyon nagyon addiktiv. Nagyon. Emiatt gondolkodtak a torzskonyvezes visszavonasan, de nem teszik mert Magyarorszagon kb amerikai szintu a helyzet: a lakossag hatalmas %-a benzodiazepineken el(pl xanax,rivotril). Ezek a legismertebbek. Magyarorszagon a frontin a "divat", meg a rivo. De, hogy valaszoljak is valami ertelmeset(ugyse en gyozlek meg es nyilvan okkal szeded, en is okkal elek frontinon evek ota) a 0,5mg rivo tabletta a legkisebb kiszereles vagy hogy mondjam. Van 2mg tabletta is. Igy nyilvan nem okoz gondot, van akinek abbol irnak fel napi harmat. De nehogy miattam sokat vegyel be, az adagolas nagyon sok tenyezotol fugg(pl testtomeg,nemi identitas, mire szeded(szorongas illetve szorongasos depresszio illetve panikzavar(panikrohamokkal jaro mentalis betegseg), de fugg attol is, hogy szedtel e korabban vagy most benzodiazepin tipusu szert amellyel keressztolerancia allhat fenn). En szemely szerint inkabb xanaxparti vagyok, mivel annak rovidebb a felezesi ideje(aktiv metabolit:6 ora, felezesi ido(half-life time): 12 ora) mig a rivonal 18-24 ora(lassabban urul ki, igy addiktivabb, szinte lehetetlen elhagyni). De persze kinek mi valik be, nyilvan van okod szedni. De fontos tudni, az orvosok ezeket a szereket "veletlenul" tictac-nak kepzelik, igy pontosan ugy is bannak vele(mindenkit kitomnek veluk aki hagyja/akarja szedni). Remelem segithettem. Bocsi az ekezetek miatt, nem illik a tudomanyos stilusu szakszovegben ezek mellozese, csak sietek meg beteg is vagyok es hajnal van. Koszi egyebkent, hogy feltetted a kerdest, szeretek ebben a temaban segiteni(igyekszem), igazabol ez az egy dolog van amirol szivesen beszelgetek; sajnos en is nagyon sok mindenen keresztul mentem. Nem untatlak az "eletutammal", ha erdekel irj privit. Itt annyi eleg szerintem, hogy 4 mentalis betegseggel diagnosztizaltak: borderline personality disorder(Mo-n ezt erzelmileg labilis szemelyisegzavar-nak nevezik hivatalosan(tovabbiakban = jelet irok)), Obsessive Compulsive Disorder (ami amugy viselkedeszavar, mig elobbi szemelyisegzavar) (=kevert kenyszeres gondolatok es tunetek) valamint szorongasos zavar(generalizalt szorongas) es sulyos depresszios epizod. Ezekre 4 fele gyogyszert szedek, amibol egyik a frontin. Tovabba 2 antidepresszanst, ssri-t es snri-t is, es hangulatstabilizatort. Mindezt 18 evesen(fontos megjegyezni, hogy a frontint tobb mint harom eve szedem, tehat 15(!) voltam mikor elkezdtem napi szinten enni.) Remelem mindenre valaszt kaptal, ha tovabbi kerdeseď merul fel a temaban, figyelni fogom a kerdest, valaszolok itt de privatban is kerdezhetsz. Ha valamit nem ertesz mondd el nyugodtan nagyon szivesen elmagyarazok reszletesen mindent ezekrol a szerekrol, de most nem volt energiam szakzsargon nelkul leirni. Bocsi :( azert remelem segitettem es nem bantottalak meg. Nem akarlak lebeszelni, semmi ilyesmi. A segitseget ugy ertettem, hogyha informaciora van szukseged... en nekem ugyanis kb ez az egyetlen beszedtemam szoval felkeszultem 👌
2019. jan. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mellekhatas egyenenkent valtozik. Hulyeseget nem akarok mondani de a 2mg-os tablettabol kb(de tenyleg csak sacc) 100 darabot. Ez ugy a legegyszerubb ha valamiben fel tudod oldani(pl szensavas udito). De tenyleg csak azert irtam le mert kivancsi vagy ra, nagyon remelem, hogy tenyleg csak ennyi es tenyleg nem akarod eldobni az eleted! Nem fogok papolni meg kozhelyeket es klisseket hangoztatni,nyiltan megmondom: az elet b🤬szottul nehez tud lenni es a mentalis betegek k🤬rva sokat szenvednek(tapasztalat)! Nem mondom, hogy lehetetlen felkelni a padlorol de a betegseg pont azert betegseg hogy egyedul nem leszel jobban. Kezeltetni kell, sokszor egy eleten at gyogyszert szedni. De megeri ha attol jobban vagy, mert akkor maris nem szenvedsz. Tenyleg csak feltelek, noha irtad, hogy csak kivancsi vagy.. de remelem megerted, hogy kikeszulnek, ha megtudnam, hogy te vagy barki mas aki ezt olvassa miattam kiserli meg eldobni az eletet! En segiteni szeretnek ezert leirtam, de nem birnam feldolgozni ha valaki aki olvassa ezt a valaszt es epp melyponton van a tolem szerzett info alapjan probalna veget vetni az eletenek. Ezt azoknak az olvasoknak irom akik nem birjak tovabb: nem szegyen segitseget kerni, orvoshoz menni! En is elmentem es el bennem a remeny hogy egyszer jobban lehetek. Ha nem mersz orvoshoz fordulni, akkor elso korben hozzam is lehet. Beszelgethetunk :)
2019. jan. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!