Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drasztikusan csökken az alvás...

Drasztikusan csökken az alvás igényem. Mitől lehet ez? Többi lent!

Figyelt kérdés

Egészen óvodától kezdve alsótagozat 4. osztályának a végéig rendszeresen 6:20 és 6:40 között keltem, és este 8 órakor, legkésőbb 9-kor már mélyen aludtam.

Ez viszont 5. osztályban megváltozott. Már 9 óra után, fél 10 fele aludtam el, és a 6:30-as ébresztőmből is lecsíptem fél órát. Ez így havonta pár perc minuszokkal folytatódott. 6 osztály végére minden nap 11 órakor aludtam el, és 5:30-kor keltem. 7 osztályba ez viszont sokkal tovább csökkent... az este 11 és éjfél közötti elalvásból hajnali 1-2 lett, és az 5 órai kelésből, előszőr 4:30, végül hajnali 4 lett.

Most 17 éves vagyok, elég erősen alvásproblémás, és van hogy egy héten maximum 10 órát alszom...

Nagyon aktív személyiség vagyok, folyamatosan pörgök, vidámnak mutatom magam, de valójában nagyon sok problémával küzdök. Szociális szorongás miatt nem merek mások előtt enni, szóval hogy a hiperaktív hangulatomat fent tartsam nagyrészt koffeinen élek.

Maj napig antidepresszáns és koffein függő vagyok...

lehet közük van ezeknek az inszomniámhoz?



2019. jan. 31. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Ugye tudod hogy a koffein dolga hogy fenn tartson? -.-

Szokj le a kávéról, járj pszichológus/pszichiáterhez, és ha esetleg gyógyszer váltás, de jobb lenne ha csak leszoknál arról is és kilábalnál a problémádból.

2019. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fél világ kávét vedel, mégse heti 10 órát alszanak... sokan késő délután is megisznak egy kávét, mégis tudnak aludni. Ez tipikusan egy ilyen elbagatellizáló válasz, mint a "jaj hát kamasz", aztán arra mindent rá lehet fogni.

Ez a pörgés kérdező, simán lehet a bipolárisnak az egyik tünete, de ez csak egy tünet, még egy csomó másik is van, ezt ki kéne vizsgáltatni. Mindent mondj el a pszichiáternek, olyan dolgokat is, ami jelentéktelennek tűnik akár írd össze előre és mondd el neki, hogy semmit se hagyj ki. Az is lehet, hogy az antidepi mellékhatása, hogy mániás fázist okoz és attól pörögsz túl. Sajnos nem ritka. Nézz utána annak, hogy mánia, hogy más tüneteid is vannak, de mindenképp dokival diagnosztizáltasd magad.

2019. febr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Miss Endzsi ***** válasza:
Lehet felborult a melatonin termelésed.
2019. febr. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!