Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez borderline személyiségzavar...

Ez borderline személyiségzavar lehet?

Figyelt kérdés

Egyszerre van bennem hatalmas kotodesi vagy, es ugyanakkor legszivesebben eluldoznek magam mellől mindenkit, akit kezdek megszeretni, mert felek, hogy bántani fog. Egyre jobban "függök" az alkoholtol, es sokszor gyogyszerrel is kombinalom. Sokszor kenyszert erzek, hogy vagdossam magam, vagy pl. okollel verjem a fejemet. Nagyon hirtelen nagyon fel tudom huzni magam, es olyankor tombolok, es leginkább az onpusztitasra gondolok, de valami kulonosen jo impulzus hatására ez esetenként olyan hirtelen elmúlik, ahogy jott. Bizonyos embereket egyszerre imadok, es gyűlölök, es sajnos nagyban fugg tőlük a hangulatom, es a kep, ahogy magamat latom. Az ongyilkossagi gondolatok szinte minden napomat végigkísérik. Ugy erzem, senki nem ert meg ezen a vilagon.


20/N



2019. febr. 2. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Miért akar a gyk-n mindenki borderline zavaros lenni? Olyan "kúl" a neve?
2019. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem tényleg van egy psziches betegségem, csak az orvos meg nem adott diagnózist, hogy mi, de csak febr. 12re van hozza idopontom, addig meg megőrülök, ha nem beszelem ki magambol a dolgokat. Sajnos nincs most olyan szemely, akivel ilyenekről beszelhetnék.
2019. febr. 2. 09:12
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Ne akarj borderlineos lenni, mert nem tehetnek ugyan róla szerencsétlenek, de mindegyik egy szörnyeteg.
2019. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Hogy merészeled egy szó alapján idegenek millióit szörnyetegnek nevezni?? Azt akarod, hogy ha valakinek baja van még segítséget se merjen kérni?? Nem lepődöm meg már azon, hogy miért foglal el Magyaoroszág "előkelő" helyet az öngyilkossági statisztikákban. És ha a kérdező borderline? Akkor mi van? Ugyanúgy ember és érdemes az életre. Segítened kellene vagy ne is szólalj meg. Nekem teljesen egyedül kellett segítséget kérnem, senki nem állt mellettem. Sokszor majdnem belehaltam a saját gondolati/érzelmi dolgaimba. 5 féle különböző gyógyszert szedek 18 évesen. Lehet borderline de ehhez részletesebb leírás kellene. Az orvos biztos többet mondhat.
2019. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Brühü, hlyegyerek, nem egy szó, hanem személyes tapasztalat alapján nevezem így a borderlineosokat, mert azok. Kérjen segítséget, senki se mondta, hogy ne. Segítsenek is rajtuk, ha tudnak. De ő nem biztos, hogy az. És ne akarjon az lenni. Többet is ismerek, tök mindegy, hogy ki mit csinál, szanaszét szadizza a környezetét a borderline személy, és vagy észre sem veszi, vagy még magát gondolja áldozatnak. Sajnálom őket, nem tehetnek róla, ezt le is írtam, de nagyon nem véletlen az, hogy senki sem marad mellettük huzamosabb ideig. Az, hogy te így támadsz, mert ennyire magadra vetted, csak annak a jele, hogy talált a jelző, semmi többet.
2019. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
#5. Igazad van. Kezeltesse magát. Sőt, azt is tudjuk, hogy nem tehet róla. De! Nagyon meg tudja keseríteni a környezetében élők életét. Az pedig a mi idegeinket is cibálja. Jogunk van a nyugodt élethez, úgy ahogy nekik a kezeléshez.
2019. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van diagnózis. Tenyleg borderlineos vagyok.
2019. febr. 13. 00:50
 8/9 anonim ***** válasza:
[link] Nekem sokat segített.
2019. febr. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2019. febr. 14. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!