Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság, újrakezdés?

Öngyilkosság, újrakezdés?

Figyelt kérdés

Utólag is elnézést a hülye névadás miatt.

20 éves vagyok, depresszióban és súlyos pánik betegségben szenvedek. A betegségeim az elmúlt 2 évben alakultak ki, vették át az irányítást az életem felett. Mindig is egy életvidám jelenség voltam, sok jó baráttal körülöttem. 2 éve kórházba kerültem, nem tudtam lélegezni, amit akkor még nem tudtam, az első pánik rohamom volt. Pár hónappal utána a pánik rohamaim heti jelleggel kisertették az életem, mellette a depresszió is eluralkodott rajtam. Az utolsó 1 év volt a legnehezebb. Elvesztettem két közeli csaladtagomat, pont azt a kettőt akik törődtek velem. Édesanyám is majdnem meghalt, azóta súlyos az állapota. A párom kidobott, mondván velem sosem lesz semmi. Az iskolát érettségi előtt három hónappal fel kellett függesztenem, mert megint kórházba kerültem. A barátaim elfordultak tőlem, hiába keresem őket. Most egyedül vagyok egy kis faluban Szlovákiában, munka lehetőség rettentő kevés van autó nélkül, iskolával még várnom kell szeptemberig. Az utcára is nehéz kimennem rohamok nélkül, a bezártság, a tehetetlenség megöl. A múlt héten észrevettem, hogy az öngyilkosságon jár az agyam. De nem akarom feladni. Valahol hiszem, hogy van nekem is normális életre remény. Szívesen munkába állnék, újra kezdeném az életem valahol, bárhol csak ne itt ahol a szeretteim halálát érzem a levegőben és teljesen egyedül vagyok.

Igazából azt sem tudom mi a kérdésem, talán az, hogy ti mit tennétek a helyemben?


2019. febr. 4. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus?
2019. febr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Most egyedül vagyok"

Tehát saját magadat kell eltartanod? Akkor szeptembertől munka melett akarsz majd tanulni? Az érettségit jó lenne megszerezni, mindenesetre.


"Az utcára is nehéz kimennem rohamok nélkül"

Minden nap menj el sétálni, lehetőleg többször is, addig is, amíg munka meg suli nélkül vagy. Nagyon sokat jelent a közérzet szempontjából, hogy legalább napi néhány séta erejéig mozogj a friss levegőn. Lehetőleg sportolj is valamit, fuss, biciklizz, akármi, de mozogj, mert a mozgás boldogsághormonokat termel, amire nagy szükséged van.


"nem akarom feladni. Valahol hiszem, hogy van nekem is normális életre remény."

Persze, hogy van. Meg fogod találni a módját!


"itt ahol a szeretteim halálát érzem a levegőben"

Még nem telt le a gyászév sem. Adj magadnak több időt.


Amíg nem találsz igazi munkát, addig is kereshetnél valami önkénteskedési lehetőséget, hogy rendszeresen elfoglald magad valamivel. A helyi egyházak környékén is érdemes lehet körülnézni, nem akad-e valami jótékonysági munka.

Én nem menekülnék még onnan, ahol eddig éltem. De lehet, hogy neked jót tenne, nem tudom. Ha vannak rokonaid valahol máshol, vagy barátok, akkor szerintem az ő közelükbe költözz, és tartsd velük a kapcsolatot, mert ilyen állapotban szerintem nem tesz jót, ha túl sokat vagy egyedül.

2019. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 járok pszichológushoz /)

#2 köszönöm szépen a hosszú választ.. nagyon jól esik.. Budapesten szeretném majd befejezni az érettségit, remelem találok ott munkát!

2019. febr. 4. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!