Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valamiféle gond van velem?

Valamiféle gond van velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20/f vagyok most kezdtem el dolgozni egy gyárban.

Világéletemben Introvertált voltam, most már inkább: szociális fóbiás nem szeretek emberek, tömegek közelébe lenni.


Vannak terveim az életben.

Az ilyen tervem az hogy egy olyan munkahelyem legyen ahol viszonylag egyedül lehetek, szabadon, és mehetek...

(kamionosok akarok majd idővel lenni)


Egy ideje már OCD (kényszerbeteg vagyok), betegesen szorongós, jelenleg közepes depresszióval küzdök.

A munkahelyemen is elveszi az idő nagy részét ez a betegség, szinte már

rohamokat kapok bent... azthiszem hogy megbolondulok de mégse... nem tudom...

A gondolataim a legnagyobb félelmeimből állnak:

-Isten elhagy (hivő vagyok)

-A céljaimat nem érem el

-Boldogtalan leszek majd öngyilkos

Valahányszor kialakul bennem valami szeretet valami iránt pl.: szeretem édesanyámat akkor a gondolataim mindig egy negativ jelzővel

próbálnak hatni rám amiket nem szeretnék itt se leirni nehogy valami megtörténjen.


Van egy negativ munkatársam aki állandóan kritizál, bánt és mindent megtesz hogy idegileg tönkretegyen...

Azt érzem komolyan mondom hogy mivan ha én is olyan leszek mint ő?

Én is bántani fogok mást, nem lesz normális életem...

Azt érzem belülről hogy a céljaim (kamionozás) és az hogy boldog legyek egyedül! nem fog összejönni mert már annyira nem birja a szivem a rengeteg

gyűlöletet amit táplálnak felém, a félelmet a rengeteg beteges szorongást amit érzek hogy nem tudom mit tegyek!

Félek hogy nem jönnek össze a céljaim, hogy esetleg "önakaraton kivül megutálom a kamionozást" pedig nem akarok" értitek? (kényszerbetegek lehet hogy értik..)

Azt érzem hogy olyan leszek mint ő értitek? olyan leszek mint a munkatársam de nem akarok... tudom ez nagyon fura de a gondolataim nem tudom féken tartani...

Attól is félek hogy mi lesz ha Introvertált emberből átmegyek extrovertáltba és igy majd megint lemondhatok a célomról (nem akarom hogy más legyek)

Akkora beteges szorongás, rengeteg kényszerbeteg gondolat van bennem hogy ezek már tényleg úgy érzem hogy nem élem meg a következő hónapot...


Kérem ha tud valaki bármilyen tanácsot adni, véleményt vagy segitséget vagy esetleg egy privát beszélgetést ha van itt valami pszichológus akkor az irhat nyugodtan...

Előre is köszönöm! :)



2019. febr. 5. 14:57
 1/7 A kérdező kommentje:
*jobb kérdés inkább a segitséget szeretnék kérni
2019. febr. 5. 14:59
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Igen, és fel is soroltad, hogy mik. Isten nem fog segíteni, de egy jó pszichiáter biztos. Megfelelően beállított gyógyszerekkel kordában tartható a kényszer, szorongás, depresszió.
2019. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló leadott egy reklámot annak bizonyítására, hogy milyen "haladó" dolog kémiailag befolyásolni a tudatot... és elhallgatva azt, hogy valójában az embereket lassan ölő méreg.

A keresztanyám januárban halt meg, az ő pszichiátere is ilyen "jó" volt hozzá, adott neki erősnél erősebb "gyógyszereket", míg végül megállt a szíve, a mellékhatásoktól. A problémáját nem oldotta meg, de hasznot hozott a gyártóknak, és ez volt a lényege.


Kedves kérdező, nem tudom milyen vallást gyakorolsz, bár ez a válasz szempontjából nem fontos. Keress ugyanolyan vallást gyakorló, veled megegyező nemű (=férfiakat) és kérdezd meg tőlük ugyanezeket. Ha az első nem kielégítő, keress másodikat, harmadikat, negyediket, ötödiket, stb, és így tovább. Egészen odáig ne add fel, amíg meg nem találod! (Könyvekkel is lehet próbálkozni, bár kevés van a magyarul használható.) Ha "gyógyszert" szedsz, jobb lenne, ha lassan leszoknál, mert mint fentebb írtam, rossz vége lesz annak.

2019. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Volt már ez a kérdés.
2019. febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Azon nem go dolkodtal, hogyha isten tenyleg olyan jo es annyira szeret, akkor miert engedte, hogy ilyen rosszul alakuljon az eleted?

Ajanlom neked ezt a csatornat, hatha segit: https://www.youtube.com/channel/UC5vv9DmthG6uDt2_SLLmHEg

En is 15-16 evesen azt hidtem, hogy isten segiteni fog a lelki problemaimban, ha eleget imadkozok, aztan nem igy tortent. Halistennek, igy legalabb mar ateista vagyok, ez sokat dobott az eletemen.

Pszihologus/pszihoterapeuta tud segiteni rajtad, keress fel egyet, nekem is segitett.

2019. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszert felejtsd el. Mérgek.


Az a megoldás, ha elfogadod magad és nem akarsz megfelelni ennek a szar társadalomnak.

2019. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Én is sokat szenvedtem az OCD-től. Gyógyszer helyett inkább pszichoterapeutát keress,nekem az eléggé segített.

intrusivethougts.org

Itt találsz hasznos dolgokat

Kitartás!

2019. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!