Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy az antidepre...

Az normális, hogy az antidepresszánst egy hónap után azt mondja az orvos hadjam abba? Tudtommal minimum egy fél évig kell szedni ahhoz, hogy ne forduljon elő újra. Vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés

2019. febr. 7. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen, teljesen normális. De ha nem tetszik az orvos véleménye, kérdezd meg a szomszédasszonytól.
2019. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdés azért tettem fel, hogy értelmes emberi választ kapjak nem egy ilyen agresszív kritikust!

Jó okom van feltételezni azt, hogy kevés idő egy hónap mivel egy éve depresszióban szenvedek!

És minden videóban elismert pszichológusok azt mondják minimum egy fél/egy év.

2019. febr. 7. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor mondja 1 hónap után, ha nem hat, vagy nem hagynak alább a mellékhatások.

Ha működik, akkor valóban legalább 1 év kell.

2019. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rövid ez az idő, 2-3-6 hét kell a beállításra. Írt másikat? Kérdezz rá, hogy miért állítja le nálad?
2019. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A gyógyszer hatott, de nem indokolta meg, hogy miért kell abba hagyni.

És nem írtki semmien más tablettát csak egyet, de az arra való hogyha társaságba nem érezném jól magam vagy szorongás jönne rám akkor azt vegyem be. De nem akor ilyen gyógyszert szedni ugymond befolyásolni

2019. febr. 8. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha fél évig-évig szeded akkor utána nem fogsz tudni lejönni róla, mert kialakul a függőség.
2019. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen a szorongás oldótól esettleg lehet függőség, de az antidepresszánsra azt olvastam hogy nem lehet rá szokni.
2019. febr. 12. 16:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg nagyon sok ember írta, hogy ők is egy évig szedték az antidepresszáns és nem lettek függők.
2019. febr. 12. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Antidepresszánstól nem alakul ki függőség! Nem szerencsés elhagyni elsőre, mert ilyenkor valóban okoz hiánytüneteket, de teljesen abba lehet hagyni. Szorongáscsökkentők egy csoportja az, ami függőséget okoz.
2019. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!