Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már fél éve nem drogoztam,...

Már fél éve nem drogoztam, mostanában viszont megint nagyon kívánom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttem ki egy bentlakásos rehabilitációs intézményből, azóta van ez.

2019. febr. 7. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez van,csak én nem voltam rehabon sose. Én már jó pár éve nem drogoztam.
2019. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Foglald el magad valamivel. Ami nem drogozás.
2019. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs valami módszered az ilyen esetekre?

Járj el minél többször ilyen csoportterápiákra...

De Ne gondolkozz túl sokat ezen a témán, ha nem muszáj!

Próbálj valami másra is figyelni - ami leköt, és el tud terelődni a figyelmed a cuccos gondolatokról.

Próbál olyan környezetben maradni ahol kevés az esélye hogy visszaesnél.

Ha mégis becsvarnak a gondlatok.., mindig igyekezz megfogni a negatív oldalát (hogy milyen sok rossz származik abból ha aktív használó az ember).

Gondold át reálisan hogy mennyi rossz dolog szokott történni - és hogy Te már ezt valójában nem akarod.

Örülj neki hogy ennyi ideje tiszta vagy. Mert ez igazán nagy dolog! Legyél büszke magadra hogy idáig eljutottál, és ebből is próbálj erőt meríteni a továbbiakban.

Talán még az lehet a kérdés.., hogy belül miért nem tudtad elengedni?

2019. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kösd le magad. Ez a legfontosabb. Táblázd be magad, menj el dolgozni (ha tudsz), szervezz magad köré sűrű programokat, hogy ne ezen kattogj. Ha csak otthon ülsz, nehezebb lesz.
2019. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából egy ponton túl már csak tudatilag kötöd meg magadban az egészet.

Lehet hogy azok az élmények amikre emlékszel már túl vannak nagyítva belül.

Ne bízz ezekben az emlékekben - mert ez már csak egy ego által létrehozott illúzió. Nem több! Lásd hogy nem valóságos - akkor talán könnyebb lehet elengedi is!

Ha elnyomod (mert másra irányítod a figyelmed), vagy ha levezeted úgy hogy beszélsz róla ~ azzal is kötöd magadban. Amíg ezzel az egész témával babrálsz, addig tehát meg fog jelenni a vágy is. Teljesen el kéne valahogy engedni ezeket a gondolatokat... (talán gyakorolj meditációt vagy más belső utat ehhez)

2019. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Soha nem fogom tudni elengedni...
2019. febr. 7. 18:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami keletkezett - az el is fog múlni.

Ami a tudatodban van - azt folytonos energiabefektetéssel tartod fenn gondolati szinten. Vagyis Te adsz nekik energiát (akár tudatosan vagy tudattalanul teszed is ezt).

~ Tehát minden szertefoszlik, és megszűnik - ha nem teszel bele több energiát. A gondlatoknak nincs önálló léte!

Szóval lehetséges elengedni - ha magas szinten tudod irányítani a tudatodat.

De ha nem akarsz ilyen mélyre menni, akkor is tudsz teljes életet élni. Alkalmazd a módszereket amiket a rehabon tanultál!

Mindez a nehéz út amit bejártál.., azért volt hogy Most erős tudj maradni. Várható volt hogy lesznek nehéz pillanatok, de ha ezeket jól tudod kezelni, akkor bármit képes lehetsz elérni. Legyél erős! Kitartás neked ;)

2019. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!