Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki ilyen megszállott,...

Ha valaki ilyen megszállott, annak pszichológus, pszichiáter kéne?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm,aki valamiért megszállotja a fizikai erőnek.Az edzés mindennél fontosabb nála az életben.

Pár hónapja a túlterhelés miatt elpattant a porc a térdében,de ennek ellenére befejezte az edzést.Másnao meg már nem tudott lábra állni.Több,mint 1 hónapig sántikált,szerencséje volt hogy nem kellett megműtteni.De azóta már 140 kilóval guggol a fájdalmai ellenére.



2019. febr. 7. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg sportolo es testepito ismerosom van es mindegyik ennyire "megszallott". Nekik ez az eletuk, a mindenuk, es tudjak hogy ha megallnak es nem edzenek konnyen felszednek nehany kilot egesz napos fekvessel. Nekik meg van szokva a testuk az erolettel, a kemeny edzesekkel es nekik ez a felszabadulas. Nem hiszem hogy szakember segitsege kellene mar miert kene?? Tudta mit csinal, fajt neki megis csinalta. Neki ez esett jol akkor hajra. Amugyse hiszem hogy betegnek tartana magat es hogy elmenne pszichologushoz.
2019. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha fájdalomgelyzetben is kényszeresen edz az már egyáltalán nem “megszállott” hanem beteg. Szerintem igen, ajánlott a szalember felkeresése.
2019. febr. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Izomdiszmorfia.
2019. febr. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen normális dolog. Van, akinek az edzés jelenti az élete értelmét. Egy nagyon nehéz időszakomban én is így voltam ezzel, habár én nem kondizok, hanem hosszútávfutó vagyok. Számomra akkor az egyetlen örömöt a futás jelentette, minden nap legalább egy félmaratont lefutottam. Ha valakinek éppen nagyon rossz az élete, ez nagy segítség tud lenni, sokaknak az edzés segít túlélni a nehéz időszakokat. Rájuk kell hagyni. Nekem azóta szerencsére jobbra fordult az életem. Már más élvezhető dolgok is vannak benne a futáson kívül, de továbbra is ez a sport a legfőbb örömöm, képtelen lennék nélküle élni.
2021. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!