Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjam meg önmagam...

Hogyan találjam meg önmagam és hogy mi érdekel, mit szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta foglalkoztat, hogy mi is érdekel igazán. Sokszor elofordult pár dologban kisebb sikereket értem el és ez loketet adott, de viszont ha egy kisebb negatív dolog érintett a témában már elment a kedvem. Még keresem önmagam. Elképzelésem sincs mivel szeretnék foglalkozni,mi az eletecélom, de az biztos, hogy segíteni szeretnék az embereken.Hogyan találjam meg önmagam meg az eletcélom,meg, hogy mi érdekel igazán?

2019. febr. 9. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj ki ezt-azt, akkor már lesz viszonyítási alapod.
2019. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most én is itt tartok. Végre elvégeztem a képzést ami az álmom volt. De már nem érzem, hogy biztos ezt akarom csinálni.
2019. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leginkább a küzdeni akarás hiánya tűnt fel. Azért mert valami nem jól sikerül azért még nem szoktuk feladni. Írod, hogy szeretnél az embereken segíteni. Az egészségügyben tárt karokkal várják az ilyen jelentkezőket. Én ott töltöttem az életem javát és nem biztatnálak arra, hogy betegek közé menj. Amilyen hangulatot levettem én ebből a pár sorból a betegápolás nem biztos, hogy neked való. Persze, hogy ki hova való azon is múlik, hogy milyen kollega, mennyire megbízható, szavahihetó, mennyire precíz, stb. Ezek az én szakmám elvárásai. Más szakmákban is kellenek ilyen tulajdonságok meg még egyéb is pl. szorgalom.

Nézz szét a családodban milyen szakmákat művelnek a felmenőid, valószínűnek gondolom, hogy a genetikai adottságaid szerint arra felé kellene keresgélned.

Végül: amikor az én gyerekeim voltak ilyen helyzetben akkor azt mondtam, hogy mindegy mi lesz a munkája megélni biztosan meg tud belőle a lényeg, hogy értsen hozzá és legyen becsületes. Én is némi szaktudáson kívül egész életemben a becsületemből éltem

2019. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!