Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne-e megfontolnom...

Érdemes lenne-e megfontolnom a pszichológust?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ki vagyok.

Gimiben jószerivel stréber voltam, ami tárgy fontos volt, és számított, abból mindig színötösre hajtottam. Rengeteg időmet kitette a tanulás, míg minden mást egyre inkább kitoltam a látókörömből. Azt hittem megérte, ugyanis felvettek egyetemre, ráadásul orvosira, ahová mindig is menni akartam. Úgy gondoltam, amilyen elszántan tudok tanulni, ha akarok, simán menni fog. Hát nem ment, nagyon nem.. Pont a két legfontosabb tárgyat buktam el, mert még csak vizsgázni sem mentem el, mert nem voltam képes tanulni rájuk. A kémiát még csak ki sem bírtam nyitni (holott ebből érettségiztem ötösre).

Azt találtam ki, hogy dolgozni fogok, azalatt csak változik valami, de a legjobb barátom azt tanácsolja, hogy menjek pszichológushoz, mert olyan szinten depressziós vagyok, hogy ezt már egyedül nem tudom kezelni. De hát persze én ebben is teljesen tanácstalan vagyok..


2019. febr. 9. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj.
2019. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyetemtől én is depressziós lettem. Mondjuk volt még 1-2 tényező ami ehhez hozzasegitett.


Én etk-ra jártam levelezőn, mellette dolgoztam. Az okj-m egyetemi képzését szerettem volna egyébként elvegezni.


Ami nekem segített, az az antidepi(nekem már más választásom nem volt). Tavaly ilyenkor szépen felmondtam, találtam egy tök jó munkahelyet, a sulit otthagytam és helyette egy 55-ös ráepulo okj-ba fogtam bele. Ez visszahozta azt az önbizalmat, amit az egyetem kivett belőlem.


A depresszív állapotokban az a jó, hogy ha már eléggé fáj, akkor sikerül tovabblepni ezen és nem maradsz benne a langyos mocsarban.

2019. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj egy hozzáérteővel, akár egy fél órás beszélgetés is változtathat minimálisan azon, ahogy látsz bizonyos dolgokat. Veszteni igazából nem fogsz semmit, menj.
2019. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyetem végén kerültem kicsit depressziós állapotba (kb fél évre), de az előnyömre fordítottam és annál jobban (gyorsabban) be akartam fejezni és továbblépni az iskolás korszakból. Sikerült és azóta minden rendben van. Nekem nem kellett a szakember, magam is rendbe tudtam szedni a dolgaimat, de ha neked nem működik, akkor ne félj felkeresni.
2019. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!