Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják ezt?

Miért mondják ezt?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy a pia nem old meg semmit ez hogy lehet? én kb 1 hónapja leálltam az ivással mert túlzásba kezdtem vinni na de még ittam boldog voltam még nem ittam abban az egy hónapba szomorú voltam depressziós stb... és nem mondhatjátok hogy azért voltam szomorú mert elvonási tüneteim voltak mivel most sem kívántam az italt csak a sírás határán vagyok/voltam még nem ittam

2019. febr. 9. 21:07
 1/5 anonim válasza:

Azért mondják ezt, mert ahogyan te is említetted, a hangulatodat átmenetileg fokozta, de bármi volt is a problémád/problémáid, azt az alkoholtól való jókedved nemigen oldotta meg, maximum háttérbe szorította, de megmaradt. Persze az alkohol feledteti ugyan akár hosszútávon is, de a probléma mint említettem megmarad, és megoldás hiányában csak erősödik, neked pedig az alkoholba vetett reményeid lassan illúzióvá válnak.

Ha csak a hangulatod fokozása érdekében iszol, tedd mértékkel, mert könnyen a visszájára fordulhat, és éveket veszítesz el mire rájössz, hogy rossz utat választottál.

Ha valami tragikusabban megélt esemény miatt keresed az alkoholban a megoldást, rövid távon talán segíthet feldolgozni a történteket, amennyiben tudsz húzni egy határt, hogy honnantól elég. Vigyázz az alkohollal, mert könnyen a rabjává válsz.

2019. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oké ez jogos hogy olyan mint a venis mos is meg nem is! tehát tegyük fel van egy problémád ami kb 25 év múlva oldódik meg amire 50+ leszel lehet meg is halsz addigra addig az életeden nem tudsz változtatni ez egy fix helyzet, szóval hogy jobb helyzetbe kerülj addig esélytelen és ezt a helyzetet rád erőszakolják vagy elfogadod vagy sokkal reménytelenebb életed lesz akkor ez esetben mit tennél?
2019. febr. 9. 21:38
 3/5 anonim válasza:
25 év alatt te lehetsz a világ leggazdagabb embereinek egyike ha ügyes és szerencsés vagy, de egyetlen év elegendő ahhoz, hogy egy vérbeli alkoholista váljon belőled, 2-3 év elmúltával pedig hajléktalan. Nagyon sok minden történhet veled egyetlen év alatt is, főleg ha van célod és teszel is érte, de ha az alkoholba menekülsz, akkor az fogja adni számodra az irányt. És amikor egyszer végre feleszmélsz, csak az elveszített idődet és lehetőségeidet fogod látni és a kiinduló problémádra fogva, amit azóta sem fogsz felejteni mint kifogást, a jelen helyzeted nyomorúságát is enyhítendő iszol még egyet, miközben még mélyebbre süllyedsz.
2019. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek saját döntése mibe és hogyan akar meghalni. Ahogy az is hogyan éled az életed. Arról nem esett szó hogy mit teszel a környezeteddel ez idő alatt. Ha alkoholt választod biztos, hogy egyedül maradsz, kirekeszt a társadalom is, nem kapsz munkát stb... a pozitív hatása meg pár éven belül mindenképp elmúlik, azért fogsz inni hogy egyáltalán reggel ki tudj mászni az ágyból. Ilyen ez előbb te használod, majd az alkohol téged.
2019. febr. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan, hogy az ember lazít, mert túlhajszolt. Sajnos, erre az alkohol jó megoldás egy estére. Én is beleesek ebbe a csapdába hétvégenként, mivel stresszes a melóm. Hiába tudom, hogy nem ez a jó megoldás....
2019. febr. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!