Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki skizofrén az tudja magáról...

Aki skizofrén az tudja magáról hogy skizofrén?

Figyelt kérdés
2019. febr. 9. 22:09
 1/5 2*Sü ***** válasza:
84%

Elsőnek tisztázni kell, hogy mit értesz skizofrénia alatt, mert a skizofréniát a köznyelvben elég gyakran összekeverik a disszociatív személyiségzavarral, vagy multiplex személyiségzavarral, magyarul azzal, aki kettő, vagy több személyiséggel rendelkezik.


A skizofrénia a mentális folyamatok felborulása, a tettek, gondolatok, érzések közötti összhang elvesztése, eltávolodás a valóságtól. Jellemzően ennek a tünetei: a téveszmék, a hallucinációk, a logikátlan gondolatok és tettek, az érzelmek kimutatásának, megélésének képtelensége, vagy éppen a teljesen irreális érzelmek, az üldözési mánia, viselkedésproblémák, monoton beszéd, rossz mozgáskoordináció, vagy koordinálatlan mozgás, a személyes higiéniai elhanyagolása, bezárkózás, memóra- illetve figyelemzavar stb…


A skizofrén beteg általában nem tartja magát betegnek. Ez a betegség jellegéből, lényegéből fakad. A skizofrén tényleg elhiszi, hogy figyeli őt az CIA, hogy a marslakók manipulálják, hogy amit hallucinációként lát, az valóban létezik, hogy a munkatársai összefogtak ellene, hogy azért teszik mindig máshová az íróasztalán a tűzőgépet, mert így akarják elvenni tőle azt a tudást, hogy igazából a NASA a GPS műholdakkal meg akarja ölni a kiskutyáját, ami ellen csak úgy tud védekezni, ha kavicsokat helyez a szekrényére.


Ami neked teljesen logikátlan és képtelenség, azt a skizofrén valóságnak, realitásnak éli meg. A beteg tehát általában ritkán van tudatában a betegségének, azt a környezet veszi észre. Emiatt a kezelése is problémás, mert abból is csak egy újabb téveszmét, összeesküvést fog faragni.


~ ~ ~


A többszörös személyiség más téma. Ott a különböző személyiségek gyakran tudnak egymás létéről, sőt kommunikálni is képesek egymással. De mivel ezek tényleg komplex személyiségek, akár egyedi fizikai jellemzőkkel, az is simán előfordulhat, hogy valakiben öt személyiség van, az egyik nem tud a többiekről, a másik egyedül a harmadikról tud, a harmadik meg mind az ötről, stb… De ha mégsem tud valamelyik személyisége – akár a magszemélyiség, akár az alszemélyiségek valamelyike – a többi személyiség létezéséről, más jelekből a beteg tudatára ébredhet a betegségének, a fizikai tünetekből, a kiesett emlékezetből, abból, hogy nem tudja, hogyan került egy adott helyzetbe stb…

2019. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ

Egyébként ezek szerint én is összekevertem a "multiplex személyiségzavarral"

2019. febr. 10. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Èn sùlyos skizofrèn lettem.

Tudtam,hogy nincs rendben valami velem,de csak az orvos megállapìtása utan tudtam meg,hogy mi bajom.

(lehet,hogy most is őrültnek fognak nèzni,de èn tudom,hogy sok ember eladja a lelkèt a sátánnak ès azok kepesek belemászni az ember fejebe.

Ez a "betegsèg" a sátántòl van tehát.

Sokan közülük,akik fejembe másztak elárulták magukat...

Nem őrültem meg! csak fèlig!

Mèg a biblia is ìrja mennyi mindenre kèpesek a gonoszok.)

2019. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jegecske ***** válasza:
többnyire igen.
2019. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!