Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Féltékenységgel lehet valamit...

Féltékenységgel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Szóval van egy barátnőm akivel most távkapcsolatban vagyunk előtte együtt laktunk egy évet. Az lenne a kérdésem mivel most állt neki dolgozni rajtam előjött egy eléggé erős féltékenységi dolog , tehát atya úr isten mi lesz ha talál jobbat a boltban ahol dolgozik meg ilyen gondolatok kattognak a fejemben. Erről neki egyelőre nem meséltem semmit. De szeretném ezt igazából legyőzni mielőtt a kapcsolatunk rovására menne. Esetleg valami ötlet ?

2019. febr. 11. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Önismeretszerzés

2. Önbizalom és önbecsülés építése.

Ennyi az egész. A féltékenység kizárólag rólad szól és arról, hogy nem vagy rendben önmagaddal. Jobban is teszed, ha magadban gyűröd le, mert egyáltalán nem fair a barátnődet büntetni a saját lelki nyomorod miatt.

2019. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen én is úgy gondolom , hogy ez így a legjobb hogy magamban intézem el . Viszont amiket írtál azokat nagyjából gondoltam de ezeket hogyan kéne csináljam ?
2019. febr. 11. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizalom kérdése az egész. Magadban illetve a párodban is. Én úgy tettem magam túl ezeken, hogy beláttam, hogy semmit nem tudnék tenni. Aki menni akar az megy úgy is, nem tudsz vele mit kezdeni. Így én megbíztam benne, önzetlenül szerettem és reménykedtem abban, hogy nem él vissza vele. Eddig úgy látom, hogy sokat javult a kapcsolatunk ezáltal is.
2019. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon elhatalmasodik, akkor érdemes pszichológushoz menni, hogy feltárjátok az okát, hogy miért jelentkezik ennyire erősen nálad. Illetve megemlítheted a barátnődnek is normálisan. Szerintem egy kapcsolatban fontos, hogy megbeszéljék az emberek a kellemetlenebb dolgokat is.
2019. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!