Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Mondjam el...

Mit csináljak? Mondjam el neki, vagy fölösleges?

Figyelt kérdés
Iskolapszihológushoz járok osztályfőnököm tanácsára kb. fél éve. Most azt mondta, a pszihológus, hogy szerinte mostmár elég csak 5 alkalom, de én úgy érzem még nem állok készen arra, hogy vége legyen. Támogatást nyújt az, hogy oda megyek, hogy meghallgat, tanácsokat ad és ilyenek... Szerintem ha abbahagynám az oda járást, akkor visszaesnék oda ahonnan indultam. Most nagyon rosszul érzem magam arra gondolva, hogy ez az eddigi biztos pont megszűnik. Szorongok. Mondjam el ezt neki, vagy inkább próbáljak nélküle is meglenni? Mielőtt elkezdtem oda járni, ha nincs egy ember, akkor már öngyilkos lettem volna. Szüleimmel nem tudom megbeszélni, mert anyukám sokat dolgozik, apukám meg már meghalt. Barátaim se nagyon vannak, leszámítva egy lányt aki szintén ilyen állapotban van és néhány másik embert, de ők 2000-6000 km-re élnek innen... Szóval a pszichológus volt az egyetlen, akinek kiönthettem a szívem... Szerintetek mit csináljak?

2019. febr. 11. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Htá , ha még gondolod, ő meg még nincsen betáblázva, szerintem járhatnál hozzá ezutánis. Szóval szerintem ez nem kötelező jellegű volt, ő úgy látja most jelenleg, hogy neked már csak kb 5 alkalomra van szükséged; de ő talán azért van ott, hogy mehess még, hogyha akarsz. Nemtom, hogy ő mindig ott van-e, vagy külön fizetni kell-e neki; énszerintem őneki az a dolga, hogy ott legyen, és külön nem kell fizetned érte; szóval szerintem még beszéld meg vele; hogy ha úgy érzed még, hogy mennél, akkor mehess, mehetsz-e ugye bármikor ; amikor úgy érzed, hogy szükséges lenne/ szükséged lenne rá. Hogy kicsit úgy átdumálni a napodat, a dolgaidat; szóval énszerintem ez nem azt jelenti, hogy most elküldött téged, meg hogy el lettél zavarva. Énszerintem , ha még szükséged van rá, akkor még nyugodtan menjél, ez nem tilos;ő ezért van ott, segíteni van ott.
2019. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Szal nem az van, hogy látni se akar soha többet; ez nem jelenti azt, hogy többé tilos odamenned. Szóval ne kínozzad magadat ezzel, ha kell , akkor biztosan szívesen segít, és szívesen fogad téged.
2019. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*És úgy is tudja már, milyen amikor már csak ő van neked; akitől megértést; teljes odafigyelést kapsz.
2019. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy mivel már látható fejlődés ment végbe (elméletileg bátrabb vagyok) ezért szerinte elég már csak ennyi. Tudom, hogy nem elküldeni akar, de annyira nyomasztó, hogy ezeknek az alkalmaknak vége lesz. Nyilván nem járhatok oda örökké, de egy kicsit több időre lenne még szükségem, szerintem.
2019. febr. 11. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkro mondjad meg neki, nem biztos, hogy az ő megítélése a helyes; ő csak elmondta a véleményét; tehát azt nem kell készpénznek venni;meg amúgy sem örökre jársz oda, hanem amíg úgy érzed belül , hogy kell:) Amúgy meg ha úgy érzed, megért, akkor miért ne mernél neki beszélni erről? Ha tényleg annyira megértő, és tényleg annyira jó vele beszélgetni:)
2019. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*Szal javaslom,mondd el neki mindenképpen; nem gondolnám, hogy el fog téged utasítani.
2019. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid. Remélem igazad van.
2019. febr. 11. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve jársz hozzá? Ez Magyarország?
2019. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!