Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinél felnőtt...

Van itt olyan, akinél felnőtt korban diagnosztizáltak ADHD-t és gyógyszeres kezelés nélkül jött ki belőle, vagy tartja kordában?

Figyelt kérdés

"Google a barátod" szintű diagnózissal eléggé gyanús, hogy ADHD tüneteket produkálok. Gyerekkoromban abszolút semmi ilyen irányú vizsgálat nem volt, ebből az időből egyedül a tanulási nehézségekre emlékszem (nehezen magoltam be a dolgokat). Nem vagyok tipikus túlmozgásos sajtkukac, de a koncentrációs zavar, a másokra való figyelés képességének hiánya, a szétszórtság, stb. teljes mértékben állnak.

Az érdekelne, hogy idősebb korban lehet ezen a helyzeten drogok nélkül segíteni? Mennyi idő alatt, milyen hatásfokkal működhet a pszichoterápia?



2019. febr. 12. 14:31
 1/1 anonim válasza:
58%

Szia!

Én is magam diagnosztizáltam még csak, de nekem minden van, ami adhd-nek lehet. Figyelemzavar, hiperaktivitás és impulzivitás is. Ez sajna nem betegség, szóval nem tudsz kigyógyulni belőle. Úgy képzed el inkább, hogy ezek a te jellemzőidhez tartoznak. Fejleszteni lehet, meg kicselezni pl. a feledékenység ellen jegyzetfüzet, de ennél többet gyógyszer nélkül ne nagyon várj. Ja és amúgy van néhány természetes módszer is az agy serkentéséhez ginko biloba, e-vitamin.

Remélem segítettem. Sok sikert!

2019. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!