Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni azért, hogy...

Mit tudnék tenni azért, hogy ne aggódjak mindenen?

Figyelt kérdés

Mindig aggógok. Az egészségemen, holott egészséges vagyok (orvos is megmondta). Karácsony óta pedig ez rosszabb lett. A suliba karácsonyi műsorra egy papot hívtak aki a halálról beszélt nekünk, hogy érthet az váratlanul meg hogy mi van a halál után és rendesen remegtem az előadás után. Azóta minden este azon aggódok hogy mi van ha elalszok és reggel nem fogok felébredni. Mindig azon aggódok mi van ha van valami rejtett betegségem amibe belehalhatok álmomban szinte félek elaludni, mi van ha egyszer csak összeesek agyvérzésben, mi van ha buszozás közben belénkjönnek a kanyarban, fölösleg vagyok-e anyáéknak, kedvelenek-e egyátalán vagy valójában mindenki utál és nem bánná ha meghalnék.

Pszihológushoz nem akarok menni, anya azt mondta az túl sok pénz meg az nem ér semmit. Meg én sem akarok ilyen kicsinységre pénzt kérni anyáéktól.

Talán ha sportolnék az segítene? 16/L



2019. febr. 12. 20:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyit még, hogy az ilyen bogyókban nem hiszek, nem is szednék ha segítene is. Nem értek hozzájuk de akkor is.
2019. febr. 12. 20:34
 2/2 anonim ***** válasza:

A mentális egészséged szerintem nem kicsinység. Amúgyis el lehet menni tb-re is.

Garantálni senki nem tud neked örök életet. De ha körülnézel magad körül, láthatod, hogy nagyon-nagyon ritkán halnak meg így, pláne ilyen fiatalon.

Az jó ötlet, hogy ezt az aggodalmat átvezesd sportolásba, egészséges életmódba. Ha minden tőled telhetőt megteszel az egészségedért, hátha megnyugtat. Csak, tudod, ne vidd túlzásba.

2019. febr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!