Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszihológushoz kell menni ha...

Pszihológushoz kell menni ha évek óta olyan mértékben gyűlölöm magam, hogy nem bírok tükörbe nézni?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm a viselkedésem és a testem. Meg tudnám ölni magam, csak akkor meghalnék. Paradoxon, tudom de nagyon rossz így élni. Pláne jó 7 éve
2019. febr. 13. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Persze, ha sok pénzed van, el kell menni. Ha meg nincs, próbáld meg magad: ilyen vagyok és kész. Ez a kiindulás - ebből kell a lehető legjobbat tennem, mondanom, kinéznem stb. Munka ez és nem fizetik. De mégis érdemes megküzdeni vele.
2019. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerinted ennyi éve nem próbáltam mindent? Most is edzeni járok, próbálok figyelni a kajálásra és a rossz tulajdonságaim ellen taktikázni valamit, csak az a baj, hogy ezek nem segítenek és lehet valami basic bajom van amitől így érzek, csak nem jöttem rá
2019. febr. 13. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

a basic baj, hogy "ellene szegülsz" a mostani állapotodnak és nem elfogadod kiindulási pontnak, amiből minden helyzetben a legjobbat igyekszel tenni. Ezzel a ellene harccal csak keményíted, növeled.

Lao Ce: "A lágy legyőzi a keményet, a gyenge az erőset. A hajlékony felette áll a hajlíthatatlannak. Ha uralni vágyod a dolgok rendjét, eggyé kell válnod vele. Hagyd, hogy az út vezessen, s célod majd rád talál."


Lao Ce 43

"A lágy legyőzi a keményet.

Az anyagtalan behatol a szilárdba.

Ebből világlik ki a cselekvésnélküliség értéke.

Tanít szavak nélkül, tökéletesít a maga példájával.

A világon csak kevésnek sikerül ez."

[link]

2019. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, szakember segítségére van szükséged. Ezt nem fogod tudni egyedül megoldani, sem pedig hozzá nem értők segítségével.
2019. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Én csak megerősíteni tudom az 5-öst. Én is TB-s terapeutához járok, bár neki pszichiáter az alap végzettsége, nem pedig pszichológus.


Szerintem nagyon jó szakember, szimpatikus is (csak így tudunk együtt dolgozni, mert ez egy bizalmi szakma), úgyhogy nem érzem úgy, hogy fizetősre kellene váltanom. Attól, hogy valakinek magánpraxisa van, még nem biztos, hogy jobb, lelkiismeretesebb.


Szóval vágj bele. Akár pszichoterápiás központot is felkereshetsz.

2019. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!