Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, kikészít a stressz...

Mit tegyek, kikészít a stressz és az aggódás?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok most már lassan hat éve, gyógyszert szedek rá, vannak jobb és rosszabb időszakaim. Emellett nagyon komolyan hipochonder vagyok, annyira, hogy képes vagyok bármit beképzelni magamnak, elég, ha csak olvasok róla és megijedek. Ami a kérdésemhez kapcsolódik: egészen kiskorom óta szerettem volna macskát, de otthon sosem lehetett. Amióta külön költöztem a szüleimtől (barátommal költöztünk össze), azóta van egy cicám, akit imádok. A probléma itt kezdődik, ugyanis annyira imádom, hogy az már beteges. Ő a mindenem, és bármi kis probléma történik, rettegni kezdek, pánikrohamokat kapok és nem tudok megnyugodni. A cicával mindig történik valami, nem egy nyugodt állat, s így szinte minden nap "van okom" pánikolni. Ez már eljutott arra a szintre, hogy minden reggel rettegve megyek dolgozni, hogy vajon amíg nem vagyok otthon, nem történik-e baj a cicával. És rá is kivetítem a hipochondriámat, mert a legkisebb tüsszentésre megijedek, hogy valami komoly baja van. Tudom, hogy ez így egyáltalán nem normális, de nem tudom, hogy mit csináljak. Nagyon szeretem ezt a cicát, ő volt minden vágyam, de most, hogy itt van velem, csak fokozza a problémáimat, ahelyett, hogy érzelmi támogatás adna, amit reméltem. Mármint ad, de a sok stressz, pánik és rettegés miatta felülírja ezt.

Mit tegyek, Kérlek segítsetek!

22/L



2019. febr. 13. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák rendkívül szívós állatok. Egy embernek hamarabb lesz baja, mint egy cicának. Neked viszont valami pszichoterápiát javasolnék a hipochondria ellen, mert ez okozza az összes problémádat, szóval ezen a vonalon kéne elindulnod a gyógyulás felé.
2019. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Milyen fajta pszichoterápia segíthetne vajon? Mert most jelenleg pszichiáterhez járok, de ő csak a gyógyszert írja fel (messze rendel onnan, ahol lakok, így csak időnként tudunk élőben beszélni).

2019. febr. 13. 23:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Valahol természetes, hogy aggódsz érte, mert nagyon szereted, egy állat iránti kötődés lehet hasonló, mint egy anyának a gyermekéhez, tehát ott is megvan az állandó féltés. Nekem is vannak cicáim, azóta a nyaralások sem olyanon, hiába, hogy valaki felügyeli őket, valahogy mégis túl sokat gondolok arra, minden oké-e otthon :) Nálad lehet benne némi "kényszeresség", nehogy félreértsd, nem sértésnek szánom. Valami pszichés ok miatt érezheted úgy, hogy biztosan valami baj fog történni, ha nem veled, akkor azzal akit a legjobban szeretsz. Keress más szakembert, mint aki eddig a gyógyszert írta, vannak nagyon jó szakemberek, akinek a segítségével (és persze szükség szerint gyógyszerrel) jól kezelhető a pánikbetegség, a hipochondria stb. Ne félj, nem fog történni semmi se veled, se a cicáddal :) Ami nagyon sokat segít a hasonló problémákon az az, ha sikerül valamivel fizikailag "szedálnod" magad. Ilyen pl a futás, vagy valamilyen sport, amiben fizikailag nagyon elfáradsz. Családban van pánikbeteg és neki segített. Hiába, hogy a pánikbetegségnek mentális oka van, illetve stressz stb, de a fizikai lefárasztás sokat segít azon, hogy kevesebbet agyal az ember, és a stressz elengedésében is segít.
2019. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok. A cicák pl gyakran hánynak, mivel a mosakodással rengeteg szőrt tudnak nyelni. Én eleinte halálra rémültem, sírva vittem az állatorvoshoz, de megnyugtatott, hogy a cicáknál ez teljesen máshogy működik mint az embernél. Míg nálunk a hányásnak nyomósabb oka van, addig a cica a megemésztetlen szőrcsomót öklendheti fel, vagy éppen nálunk szokott olyan is lenni, hogy szaladgálás közben megáll enni pár falatot, és azt nyomban vissza is hányja, de mintha mi sem történt volna szalad tovább :) úgy van ahogy az első válaszoló írta, szívós állatok még benti körülmények között is :)
2019. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tuti van nálam ebben egy kényszeresség. :/

Remélem találok egy jó szakembert, mert ez így nagyon nem jó.

Ó, a hányás az most nálunk is előfordul sajnos. :( Azt csinálja a cicám, hogy habzsol, aztán kihányja. Pedig kap szőroldó pasztát is. Nem tudom, hogy elvigyem-e az orvoshoz. (Ő tanácsolta, hogy kapjon szőroldót a hányásra).

2019. febr. 17. 10:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is adom neki a pasztát, és mégis előfordul :S Ha nem az van, hogy mondjuk minden étkezése után hány, és nem fogy a cica, nincs rossz hangulata szerintem még nem indokolt a doki, de ha megnyugtat vidd el :)
2019. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Egy kicsit megnyugtattál! :) Nem, nem minden étkezés után hány, meg nem tűnt úgy, hogy fogyna.

De lehet, hogy a biztonság kedvéért elviszem majd az orvoshoz.

2019. febr. 17. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!