Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió vagy csak...

Ez depresszió vagy csak szomorúság?

Figyelt kérdés

Szóval rövidebben elmesélem.

Mostanában minden életkedvem elment, egyszerűen nem tudok gondolkodni, csak a halál jár az eszemben, az hogy milyen módon kéne megölni magam. Próbálok küzdeni, de nem bírom ki. A gondolatok erősek, nem bírok felkelni, fáradékony vagyok, gyakran amikor egy mások számára kevésbé stresszes dolog történik velem rögtön olyan gyorsan ver a szívem hogy rosszul vagyok és a halálvágyam olyan erős, hogy ha lenne nálam valami amivel megölhetném magam, azonnal megtenném. Nem szeretném hogy a családomnak a temetésemre kelljen pénzt kidobni (ha lenne temetésem). Irigynek érzem magam. Van egy lány is aki nagyon tetszik, legjobb barátom, de minden mozdulata csak arra emlékeztet hogy nem érdemlem meg őt. Semmiképpen sem. Még ha ő is szerelmes lenne belém, én sosem lennék elég jó, hasztalan vagyok.


De a kérdésre visszatérve: Szerintetek ez depresszió, vagy csak szomorúság? (lassan 2 éve tart és egyre rosszabb)


Válaszokat előre köszönöm


L



2019. febr. 13. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
sanszos a depresszió ésvagy szorongás. dokinál voltál már?
2019. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Depresszió. Szólj másoknak sürgősen, hogy problémád van, szüleidnek, barátaidnak! Gyorsan pszichológushoz kéne jutnod. Kitartás, de a megoldáshoz neked is hozzá kell járulnod!:)
2019. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dokinál még nem voltam, mert nem hiszem hogy ki tudnánk fizetni. De ha ki is, akkor sem vinnének el a szüleim, egyedül meg nem hiszem hogy eltudok.
2019. febr. 13. 22:44
 4/7 A kérdező kommentje:

2/3

Köszönöm a biztatást, jól esik ilyenkor. :)

2019. febr. 13. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha háziorvoshoz elmész ő ad beutalót ingyenes dokihoz :) Esetleg neten is nézelődj, mit jó tenni depresszió esetén.
2019. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia én is depressziós vagyok és ezek a tünetek 100% hogy depressziós vagy emellett nencs kizárva hogy szorongásod is van mert ez vele együtt jár.

Menny el pszichológushoz és a doki majd ír ki antidepresszánst egy hónap után már kézelfogható lesz a javulásod. Ahoz nem kell fizetni, hogy a doki meghalgat és ki ír gyógyszert!

2019. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan ver a szived azonnal fordulj ritmuszavarral kardiologushoz másrészt ne gondolkodj a halálon a ilyen fiataloknál a halálvágy olyan mint egy virus egy programban
2020. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!