Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogosan gondolkodom az öngyilk...

Jogosan gondolkodom az öngyilkosságon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már lassan 3 éve van valami depresszió szerűségem. Átlagban lusta vagyok, nincs kedvem semmihez, úgy magához az élethez sem. Néha rám jön a jó kedv hogy nem is olyan sz@r ez az egész de aztán megint ugyanúgy a rossz kedv. Erre rájön hogy nagyon durván lusta vagyok. Ott hagytam a középsulit már 3 éve, azóta nem dolgozok. Decemberben voltam a mekiben de 2 hetet bírtam összesen. Egyszerűen nincs kedvem dolgozni. Ha a munkára gondolok, vagy arra hogy valaki megszabja nekem azt hogy te ekkor jössz, ekkor mész és azt csinálod amit mondok akkor elmegy az életkedvem. Ezért úgy vagyok vele hogy legszívesebben megölném magam, csak hát ehhez meg gyáva vagyok. Szerintetek jogosan mondom azt hogy nincs értelme élnem? Igazábol nincs hasznom. Nem dolgozom, lusta vagyok mindenhez. Szüleim szerint pszichológus kell de szerintem felesleges. Egy pszichológus nem tud változtatni a gondolkodásomon. Ráadásul ma valentin nap, így még szarabb a kedvem. Komolyan már azon gondolkodom hogy rászokok valami drogra az legalább jókedvet varázsol nekem. Ti mit gondoltok? 19/f

2019. febr. 14. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

"Egy pszichológus nem tud változtatni a gondolkodásomon."


De tud!

Menj el hozzá!


A drogokkal meg vigyázz, mert onnan már nemigen lesz visszaút, ha ezerszer bánod, akkor sem.

Fiatal és egészséges vagy, nem kéne sem eldobnod az életedet, sem így végigélned. A pszichológus (vagy pszichiáter) segíteni tud abban, hogy úgy örülj az életnek, ahogyan mások ennyi idős korban.

2019. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy túl leszel ezen... Nem szabad eldobnod az életed!!! Keressél egy olyan dolgot, ami boldoggá tesz téged! A futás nagyon jó! Próbáld ki, nincs vele semmi veszíteni valód!!! ( kikapcsol) Egy pár, hónap, év múlva úgy fogsz erre az időszakra vissza tekinteni, hogy ...Jaj de jó hogy NEM tettem meg...!

Nagyon SOK öröm vár még rád az életben! Csak szét kell nézni,és türelmesnek kell lenned!

És nem tudom, hogy hiszel-e abban, hogy a feladatokat, azért kapjuk, hogy legyőzzük őket... Ha meghátrálsz újra és újra ugyanazokat kapod vissza , még meg nem oldod.

És gondolj a szüleidre is! Ők is BOLDOGNAK szeretnének látni!

Sok ERŐT és KITARTÁST kívánok neked az ÉLETHEZ!

2019. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

És miből akarsz drogot venni, ha nem dolgozol? A drogok baromi drágák.

Szerintem a Meki elég pörgős mint munkahely, bár sose próbáltam, csak ugye látom a dolgozókat, ha bemegyek. Próbálj meg valami könnyebb munkát keresni. Vagy olyat, ahol rugalmas a munkaidő. Bár szerintem már túlmisztifikálod magadban az egészet. Én is egy csomó dolgot sokkal sz*rabbnak képzelek, amíg bele nem kezdek és meg nem szokom. Hát igen, belekezdeni elég nehéz, de utána tök jó érzés rájönni, hogy "jééé, ez nem is akkora katasztrófa"

2019. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
A te esetedben teljesen jogos. Bár úgysem fogod megölni magadat, mert még ahhoz is lusta vagy.:D
2019. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem lusta, inkább gyáva. Sajnos az emberben van egy korlát ami ezt megakadályozza. Életre vagyunk programozva és igy elég nehéz megtenni. :D
2019. febr. 14. 19:30
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2019. febr. 14. 19:33
 7/17 anonim válasza:
Sajnos mindenki egy kicsit egy fajta rendszerbe van kenyszeritve. Abbol lesz a sikeres es boldog elet (alapvetoen), ha van vegzettseged, egyetemre mesz, lesz munkad, sajat penzed, tudsz magadnak sajat hazat, autot venni, lesz sajat csaladod, ferjed, gyerekeid. Es akkor vannak az olyanok mint te.. akik nem kernek ebbol. Sajnos nincs mit tenni.. a semmit tevesbol nem lesz semmi. Mozdulj ki, szerezz baratokat es mar is sokkal jobb lesz. Hidd el a magany nagyon artalmas tud lenni. Sajat tapasztalatbol mondom, az elet ilyen. Tuzz ki celokat. “Tapadj” emberekre. Ismerj meg valakit, es probalj meg vele minel tobbet lenni. Ismerkedj, szerezz egy parkapcsolatot. Szerezz baratokat. Igy lesz ertelme az eletnek. Ha aktivan elsz. Ha en is a sotet lyukamban maradtam volna, nekem is ez jarna a fejemben..
2019. febr. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim és ki is szoktam mozdulni, de ez nem változtat rajtam. Most életemben voltam másodjára bulizni is testvéremékkel és a haverokkal. Tök jól éreztem magam de ez csak addig tart amíg ott vagyok. Másnap pl. van hogy rosszabb mert látom a párokat és akkor meg attól leszek sz@rul. Az első ilyen után másnap konkrétan ilyen pánikbetegség szerű sz@rságok voltak rajtam. Sokkal “depisebb” voltam mint alapból, nehezen kaptam levegőt, gyomorgörcsöm volt és a szívem is random elkezded úgy verni mint az állat. Tehát amíg kimozdulok addig jól elvagyok, de ahogy annak vége sokszor még sz@rabb lesz az egész.
2019. febr. 15. 06:15
 9/17 anonim ***** válasza:
Drogozni sem érdemes, ugyanigy vagyok kb, csak füvezek is meg stb, az a baj hogy ezek is csak egy kis ideig dobnak fel, meg mig a haverokkal vagy, utána ugyanolyan szar kedved van... Hát ja, talán arra számitok hogyha lenne valakim/aki nem lesz sose/ talán boldogabb lennék, talán nem füveznék miatta/érte.... Dehát ehhez is csira vagyok, nincs stilusom nincs semmi, perpillanat énse melozok és nem is akarok, nincs jogsim, érettségim se, utolsó évbe hagytam ott, már anyámék se nagyon türnek meg az életmódom mellett, de még ott az az 1%nál is kevesebb az esély hogy összejönne egy lány aki elviselne. Voltam 3x szerelmes, borzasztóan nagyon, de semmi sem lett belőle csak mégjobban pusztitott lelkileg, most nem is beszélgetek lányokkal, nem ismerek senkit, és egyáltalán nem is hallottam még senkitől vagy valakinek a barátnőjétől hogy bárkinek tetszettem volna... Szóval ez jutott, ez van. 21/f
2019. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ugyanez de tényleg. A jogsit én is elkezdtem de lassan lejár a 2 év ugyhogy buktam. Csajokkal ugyanez a helyzet. Én 2x voltam szerelmes a második sajnos viszonzatlan volt és szerintem az őlt meg lelkileg. Azóta vagyok ilyen. Ugyanúgy nem bírok/merek csajozni sem. Bár erre a dagadtságom is rátesz.
2019. febr. 16. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!