Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy amennyiben nem változik az életem, hamarosan összeomlok és pszichiátriára kerülök?

Figyelt kérdés
Ha nem következik be valamilyen változás az életemben, amitől könnyebb lesz vagy legalább egy kis reményt ad, össze fogok omlani.
2019. febr. 14. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen változásra vársz, de magától soha semmi nem fog változni, ha akarsz valamit, változtass. Közben pedig találj valamit, amiben elmerülhetsz, ami kikapcsol és ami mellett könnyebben veszed az akadályokat (pl. új hobbi) és/vagy utazz el valahová pár napra, a környezetváltozás sokszor jót tesz és segít perspektívába helyezni a gondokat.
2019. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Annyira magányos vagyok, annyira kevés az öröm, a jó, annyira "nincs életem", annyira leterhelt vagyok....

Annyira nem sikerülnek a dolgok.... nem sikerül, bármit teszek, bárhogy küzdök....

Annyi rossz döntést hozok....



Történjen már bármi, új ember az életemben, törjön el a lábam és akkor kialszom magam meg időm lesz egy bizonyos dologra, vagy veszítsem el egy végtagomat, bénuljak le és akkor át kell értékelnem az életemet, céljaimat és talán jobb is lesz. Nem a 4 végtag vagy a járni tudás a legfontosabb, hanem a boldogság. Vagy haljak meg...


Csak lökjön már ki innen valaki...

2019. febr. 14. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbálj pozitív lenni amennyire csak tudsz.

Ahogy le is írtad - amikor rosszabb helyzetbe kerül az ember, akkor onnan nézve lehet ez is "jó" ahol most vagy.. valakinek biztosan... persze egy másik szemszögből maga a pokol..

Tehát megállapíthatjuk hogy a pillanatnyi tudatállapotunk alapján határozzuk jónak vagy rossznak az adott helyzetet. Szinte mindig van tovább mindkét irányba.

Pont ezért nem érdemes ezt komolyan venni. Hiszen így az egész a tudatunk műve.

Nem kell valójában rosszabb helyzetbe kerülnöd ahhoz - hogy pozitívabban értékeld a jelent!

Egyszerű nêzd meg mi az ami most is megvan, és jó úgy ahogy van.

További szép estét.

2019. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A tolószék nem objektíve rosszabb a jelenlegi helyzetemnél.

De tolószékben lenne időm arra, amit igazán szeretek, lehet, hogy megismernék új embereket plusz változás lenne az életemben, ami mindenképp jól jönne, akár rossz, akár jó változás.



A jelenlegi helyzetem egy sz.r. Például azért ide írok ki kérdéseket, mert a kutyát se érdekli, hogy mi van velem.

2019. febr. 14. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2019. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szia. Ugyanebben a cipőben járok. Az öngyilkossághoz gyáva vagyok plusz nem akarom, hogy szenvedjenek a szeretteim. Amit nekem javasoltak: ne legyek passzív. Tuzzek ki célokat. Akármilyen kicsik is. Keressek örömforrásokat. Kezdjek el kezmuveskedni hogy hímzés gyöngyfűzés mindegy mi, de addig sem gondol az ember a szarra és jó érzés utána, hogy na ezt én csináltam. Még képtelen vagyok barmit is tenni es ugyanigy mint te varom a változást. De nem fog jönni csak mi magunk valtozhatunk. Át kellene kapcsolni valahogy az agyat. Probalj meg kis lépéseket tenni es a sikerélmény segíteni fog.
2019. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát több célom is van: remélem végre sikerül munkahelyet váltanom, jó lenne idén ismét ismerkedni, ha munkahelyet váltottam, talán lesz időm és pénzem pszichológusra.

Szeretném kiírni a gondjaimat Word-be.

Jó lenne végre ismét 'élni' is.



Csak a pénz fogy, mindig újabb, előre nem látható nehézség jön közbe, a dolgok nem sikerülnek. Illetve a kisebb horderejűek, amiktől 2 napig van jó kedvem, sikerülnek. Jó, jó, értékeljük ezeket is, de közben az életem áll, a nap nagy részében rossz kedvem van, minden nap van valami testi tünetem a stressz, rosszkedvűség, szorongás miatt.

2019. febr. 15. 08:14
 8/11 anonim válasza:
Nekem ma két sikerelmenyem is volt. Pedig orakat gorcsoltem előtte, hogy el kell inteznem, de utana jott par percnyi elégedettség. Ami eszembe jutott. Jo par eve csinaltam. Blogot írtam, mindent oda ontottem, gondolatok érzések düh harag. Sztem jobb, mint wordben irni otthon. Mert mi van ha valaki belefut, ugyanezek a problémái es ez segitseg lesz neki. Neked pedig azért lehet segítség, mert kiadod, ami benned van es jo lesz hónapok mulva elolvasni. Jartam pszichologushoz, beszélgetni jó volt, sokat nem segitett. Egy jo barat tud ennyit segíteni ingyen is. De amiket irtal célok, azok jók, kis lépésekkel kell elindulni. És mégeg egy dolog. Legyem allatod. Nekem cica van es rengeteget segít. Ha nincs lehetoseged sajatra akkor keresd a tarsasagukat. Es a gyerekek tarsasagat is ha van a kornyezetedben. Ok is baromi sokat tudnak adni.
2019. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, csak a netre nem szívesen írok őszintén. :) Még valami totál beazonosíthatatlan nick-kel és email-lel sem.

Egyébként jelenleg a Word-höz sincs időm.


Én ma futópadon lefutottam a 7 km-t és egész jó idővel. Irány majd a Vivicitta városvédő futás!

Nekem ma ez a sikerélményem.

Amúgy sajnos nem volt jó napom, bár amióta vége a munkaidőnek, jóval tűrhetőbb a kedvem.

2019. febr. 15. 19:33
 10/11 anonim válasza:
Le a kalappal. Nekem hétvégén 3 km volt, de kínkeservesen. A futas telitalálat. Jön ki a feszko az emberből. A vivicitta szep cél, ahhiz kellnek a labaid:) Az en sportom a bicozas. Amikor csak tekerek, tekerek, az az igazi szabadság. Lehet, ez is most a bajom, hogy a hideg miatt inkabb sétálok. Bár ma felultem bringara ket honap után. Fura volt, de jó.
2019. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!