Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért történhetett ez?

Miért történhetett ez?

Figyelt kérdés

4 eve felkerestem egy pszichiatert csupan azert mert nagyobb mennyisegu stresszt eltem at kozepiskolaban es nem tudtam hogy kezelni. Erre az orvos egybol korhazba akart bekuldeni, mire en megmondtam neki, hogy termeszetesen nem megyek be korhazba. A problema nem itt kezdodott, hanem azzal, hogy egy gyogyszertarnyi gyogyszert ramzuditott es az igazat megvallva a szedesi ido nagy reszeben rosszabbul ereztem magamat a kulonfele mellekhatasok miatt, mintha nem szedtem volna semmit.

Most, 4 evvel kesobb 25 kgval tobb vagyok, 1 honapban 2X vagy 3X menstrualok 4 vagy 5 napig (meg szedek gyogyszert), kihullott egy csomo hajam, magasabb a vernyomasom es ejszakankent eldugul az orrom.

Nekem ez nem eri meg es mondjatok ram akkor most rosszat de en akkor is leirom a velemenyemet: teljesen foloslegesen kerestem fel orvost es szedtem vegig tobb mint 15 fele gyogyszert. Sot, tovabb megyek, nekem ugy tunt, hogy az orvos csak azert irja fel ezeket a legujabb amerikai csodagyogyszereket, hogy kulonfele nyaralasokra megessen belole!

Hatalmasat csalodtam az egeszsegugyben, de legfokeppen az orvosokban!!



2019. febr. 14. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Az egészségügy nem azért van, hogy meggyógyulj. Az egészségügy azért van, hogy legyen munkájuk az egészségügyi dolgozóknak és legyenek megrendeléseik a gyógyszergyáraknak. Nem tudtad?
2019. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudtam! Ne nezz hulyenek, de ez miota van igy?

Azt hittem az orvosok tesznek is valamifele eskut, hogy mindig mindent a beteg gyogyulasa erdekeben tegyenek!!

2019. febr. 14. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban semmiféle mentális probléma nincs a háttérben, pl nem vagy skizofrén és hasonlók, hagyd abba a gyógyszerek szedését. Előtte érdemes lenne konzultálni egy másik pszichiáterrel.
2019. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Termeszetesen mar megjartam egy csomo (szamszerint 7) pszichiatert es mindegyik massal diagnosztizalt. Volt amelyik azt mondta hogy van mentalis betegsegem, volt amelyik azt mondta nincs. Volt amelyik paranoiaval, panikbetegseggel, skizofreniaval diagnosztizalt. En mar egyiknek sem hiszek.

De amugy a gyogyszerszedest tenyleg abba fogom hagyni, mivel ez mar turhetetlen. Napi 14-15 orakat alszom a gyogyszerektol

2019. febr. 14. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ez történt, szép lassan szakorvos (legalább hetenkénti) felügyelete mellett le kéne egyesével rakni ezeket a "gyógy"szereket.

Próbálj meg egy nem pszichiátert, hanem pszichológust.

Én őket ajánlom (link lent) az a lényeg hogy van egy első felmérő beszélgetés, és az alapján küld speciális pszichológushoz a további ülésekre (van egy pszichiáterük is).

[link]

2019. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszonom, kedves vagy, de pszichilogusnal is voltam mar 3-nal es mindegyik pszichiaterhez kuldott.

Nekem mar a hocipom is tele van az osszes ilyen lelekgyogyasszal, mert inkabb ne csinaljon semmit akkor csak artani ne artsanak!!

2019. febr. 15. 06:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen tünetekre kaptál ennyi gyógyszert? Ha úgy gondolod nincs rá szükséged, akkor építs le belőle óvatosan.
2019. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos van valamire szuksegem, mert amikor semmit sem szedtem, akkor elegge szethullottam mentalisan. Szoval azert valami jot is csinalt, csak tobb rossz mellekhatasa volt a gyogyszernek, mint jo. Es en nagyon nem szeretnem eletem vegeig szedni ezeket a szarokat, most vagyok 20 eves. Csak remelni tudom, hogy egyszer abbahagyhatom, csak remelni...
2019. febr. 28. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
És miből gondolod, hogy a gyógyszerek okozták a hízást, hajhullást meg a többit? Ezer meg egy másik oka lehet. Tökéletes gyógyszer meg nincs, pláne nem antipszichotikum, antidepresszáns.
2019. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Teljesen biztos, hogy a gyogyszertol hiztam meg, ugyanis mielott nem szedtem, nem nagyon hiztam es erdekes modon, mikor szolt a doki, hogy ettol lehet hizni, akkor hiztam az egyik fajtatol 5kgt a masiktol pedig 15kgt es mind a kettonek ott van a gyakori mellekhatasai kozott azok amiket megtapasztaltam veluk kapcsolatban, szoval es sajnos rohadtul igy van!

Remelem az orvostudomany fejlodesevel egyre jobb gyogyszereket gyartanak majd, kevesebb mellekhatassal :(

2019. márc. 1. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!