Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tenni olyankor ha...

Mit kéne tenni olyankor ha valaki lehet, hogy skizofréniában szenved? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki enyhe skizofréniában szenved, de nem akar sehogy sem szakemberhez menni. Én meg nem tudom, hogyan tudnék rajta segíteni. Kérem az olyan válaszok, hogy az ő baja, meg hagyd rá, azok kíméljenek. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit lehetne ilyenkor tenni? Mit javasoltok, hogy otthoni dolgokkal vagy valami lehetséges ez ügyben? Én segíteni szeretnék akkor saját kezem által, és nekem engedi is, de máshoz nem akar ezzel fordulni. Félek, hogy én lehet nem tudok sokat nyújtani, és nem járunk sikerrel. Remélem nem fajul el a dolog, és az enyhe skizofrénia nem fajul el egy idő után.


Trollkodó emberek kíméljenek, ha meg mégse, azt a válaszolót figyelmen kívül hagyom!

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

18l



2019. febr. 15. 15:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
36%

Szerintem amennyiben biztos vagy benne, hogy a tünetek skizofréniára utalnak, valahogy próbáld neki ezt felvázolni. Ha biztosan így van, és ő ezt még nem fogadta el, nem ismeri el, hogy skizofréniával küzd, addig nem fog orvosi segítséget elfogadni, márpedig ez egy olyan betegség, amelynek tüneteit gyógyszerek enyhítik.

Az első lépés mindenképpen ez lenne, hogy felismerje a betegségét, onnantól pedig szerintem nyitottabb lesz. Ennek érdekében akár könyveket is mutathatsz neki, vagy bármit, ami szerinted őt nem sértené meg.

Ugyanakkor előbb nagyjából biztosan is kellene tudnod, hogy tényleg skizofrén-e. Miket tapasztaltál, ami miatt így gondolod?

2019. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom/sejtem, hogy alapjában gy nagyon kedves, megértő és nagyin szerethető személyiség/ember akiről szó van, de vannak olyan napjai, amikor teljesen kicserélődik, és olyan buta tud lenni az emberekkel, hogy az durva. És nem emlékszik ezekre a pillanatokra, onnan tudja csak, hogy miket csinált, hogy vissza olvassa a beszélgetéseket, és beszélnek is vele, hogy ja hát ez van, és ezt csináltad meg ilyenek. És nemrég mondta, vagy vallotta be, hogy szerinte lehet két személyisége van. Ezzel szemben még csak lehetőségnek tudtam volna felvetetni a skizo gondolatot, de nekem egy barátom is hasonló "panaszokkal és tünetekkel" élt, amíg a "másik énje" olyan 16-17 évesen elszökött otthonról, majd hónapokon keresztül elmegyógyintézetben kezelték, és kiderült, enyhe skizofréniában szenved.
2019. febr. 15. 15:49
 3/15 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy skizofréniában szenved? Milyen tüneteit vetted eddig észre?
2019. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Akkor az nem skizofrénia,hanem disszociatív személyiségzavar. A skizofrén embereknek 1 személyiségük van,nem 2. A skizofrén ember hangokat hall,és téveszmékkel küzdd. De a barátod nem skizofrén. Enyhe disszociatív zavaros.
2019. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
De amiről beszélsz, az meg disszociatív személyiségzavar. A skizofréniára miből következtetsz?
2019. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És most hány éves, hogy 16 éves korában voltak még elmegyógyintézetek? Melyik intézetben volt?
2019. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
fenti válaszban leírtam, egy barátom! ismerősöm is teljesen ilyenekben szenvedett és neki az orvosok ezeket írták
2019. febr. 15. 15:55
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Szóval egy egyértelműen disszociatív személyiségzavarban szenvedő barátodat az orvosok skizofréniával diagnosztizáltak, elmegyógyintézetben, ami 2007. óta nincs Magyarországon, a barátod akkor 17 éves volt. És megszökött. Azt nem szeretnéd még hozzátenni, hogy farkasok nevelték fel, vagy ilyesmi? Bár, nem igazán tudom eldönteni, hogy most te kamuzol, vagy a srác kamuzott neked, te meg besz*ptad. :D
2019. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem Ricsikének hívják? xD
2019. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom az elmegyógyintézetet a pszichiátriára érti.
2019. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!