Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánst meddig...

Az antidepresszánst meddig kell szedni hamár 10 hónapja depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Csupán érdekel mert a pszichológusom egy hónap utána azt mondta, hogy hadjam abba, de egy pár nap után újra jönnek a negatív rossz indulatu gondolatok stb.

Pedig már újra normális embernek éreztem magam optimista gondolatokkal, élet kedvem is nagyon jó volt arra a két hétre. Épp hogy kezdet hatni a gyógyszer erre azt mondja, hogy hadjam abba és elköszönt.

Most mihez kezdjek mennyek vissza, de ugy szégyelem magam.



2019. febr. 15. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

8 éve depressziós vagyok

sosem szedtem gyógyszert rá

2019. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

amúgy, ha abba akarod hagyni, ne egyszerre hagyd abba, mert megvonási tünetek szétcsesznek


reszelős módszerrel, vagy 3 naponta felezéssel szoktassad le a szervezetet

2019. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pszichológus mondta, hogy hagyd abba, hanem pszichiáter (csak azért írom, hogy pl. e kérdés kapcsán se legyen összekeverve pszichológus és pszichiáter). Sokan összekeverik a két szakmát.
2019. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Orvosi rendelvény szerint, esetleg a mellékelt tájékoztató vagy gyógyszerész szerint.

A pszichológus nem orvos, nem írhatta fel és nem is dozírozhatja.

2019. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minimum 1 évig szedni kell, de inkább tovább.
2019. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elnézést igazatok van pszichiáterhez jártam . Csak össze kevertem.

Szóval akkor mennyek vissza?

De ugy szégyelem magam mert amikor azt mondta, hogy neszedjem tovább a gyógyszert akkor mint ha ő is örült volna a gyógyulásomnak, de lehet csak azért mert még csak egy éve dolgozik pszichiáter ként.

2019. febr. 16. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha beszélgetsz vele erről, avval bajt nem csinálsz.

Nem kell szégyenérzetet érezned. Ő orvos, tanulta, amit csinál. Kommunikációt ugyan nem tanult és ez hátránya is sajnos az orvosoknak, de pszichológiát minimálisan igen és meg fogja érteni, hogy neked kétségeid vannak és segít rajtad (hipó eskü szerint), ha elmondja érthetőbben a dolgokat, azaz tisztázza a helyzetet.


Tévedni emberi dolog. Nincs benne mit szégyelleni. Nem lesz neki új, hogy egy-egy betege esendő. Nyugodtan kérj segítséget. Ne Te legyél az, aki nemet mond a lehetőségeidre.

2019. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm a biztatást, nagyon sokat segítettél és még a jövő héten vissza megyek. ☺
2019. febr. 16. 15:43
 9/9 anonim válasza:

Ez a fos, mikor nem mersz visszamenni.

Én kaptam gyógyszert, de éppen, hogy csak hatni kezdett és nem mertem visszamenni. Előtte meg egy haverom rángatott el.


Most vagy 6-8 év elteltével gondolkozom, hogy visszamegyek.

2020. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!