Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Neha bevillannak egy egy...

Neha bevillannak egy egy pillanatra "képek". Oké ez?

Figyelt kérdés

Néha nap közben van olyan hogy csinálok valamit, és bevillan egy kép, kvázi egy "alternatív lehetőség" és picit furcsa érzés, főleg hogy van hogy olyan dolgok amikről tudom hogy nem tenném meg.


Mondok pár példát.


Szeleteltem a kenyeret a konyhában, és az villant be hogy beleesek a késbe , nem direkt.



Vagy beszélek valakivel , pl haverommal , és bevillan egy kép hogy éppen lekapom és smarolok vele.

Nem teszem meg természetesen a valóságban, nem is akarom.


Vagy zebrán sétálok át éppen, nincs olyan közel egy autó sem, teljesen biztonságos, de amint át érek, az villan be hogy igazából elütöttek, és a földön fekszem az autó előtt.



És ilyenek .


Veletek is szokott hasonló lenni?


2019. febr. 16. 01:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális, velem soha nem volt még ilyen.
2019. febr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Velem sem volt még ilyen.

Szerintem izgalmasnak hangzik ez a dolog. Nem panaszkodnék ha nekem is ilyen bevillanásaim lennének.

2019. febr. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
A skizofrénia enyhe formája.
2019. febr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
vagy csak túl sokat fantáziálsz
2019. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Amesilka válasza:
Basszus ilyen velem is szokott lenni :D ettől függetlenül nem érzem valami normálisnak.
2019. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Túl élénk a fantáziád. Rossz szokás is lehet.
2019. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezek az elfojtott félelmeid és vágyaid megnyilvánulásai. Semmi furcsa vagy rendellenes nincs benne, ne aggódj!

Illetve valószínűleg sok benned az elfojtás, csak úgy értem, semmi súlyos, tehát nem vagy "elmebeteg".

2019. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen velem is volt,annyi a különbséggel hogy amik bevillantak a következő pillanatban ott volt vagy megtörtént. Mondok egy példát. Mentem kocsival,többen ültünk bent. Gyorsan hajtottunk és bevillant hogy baleset fog történni. Kis szerencsével majdnem megtörtént. Vagy egy másik. Nem tudtam hogy péntek 13.-a van. Bevillant egy jelenet a péntek 13 filmből és kiderült hogy annyi a dátum mert utána megnéztem. Vagy bevillant valaki és a következő pillanatban már vele beszélgettem. Először megkeresett és elkezdtünk kommunikálni. Durva.
2019. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezek kényszergondolatok, kényszerképzetek. Nézz utána, az interneten is elég jó leírás van róluk. Érdemes vele felkeresni egy pszichológust.
2019. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gyakran álmodozok, hogy mi lenne ha ez meg az történne, (pl ha megnyerném a lottót, stb.) Ezenkívül nekem is vannak ilyen bevillanó képek, ugyancsak olyan hogy mi lenne ha.... Azzal a különbséggel hogy ezek negatívak. Arra gondoltam azért bevillanó mert roosz, és azonnal el is hesegetem a gondolatot. Szerintem ennyi.


A kényszergondolat az teljesen más. Olyanom is volt, néha még van is. Úgy kell eljépzelni hogy kényszert érzek arra hogy az a csörgőóra PONTOSAN egyenesen legyen a polcon, és addig rakosgatom, amíg nem áll úgy ahogy elgondoltam. Akár 20szor is 30 mp-en belül. Azonnal rájöttem hogy ez nem normális, de mégis többször megcsináltam.

Azóta tudatosabb vagyok, ha ilyen van akkor magamra szólok, és kB 1 penc múlva el is múlik ez az érzés. Bár lehet hogy ez enyhe formája, mert valaki pl kényszert érez hogy folyamatosan kezet mosson.

2019. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!