Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak pszichológiai/pszichiátriai ellátásra?

Figyelt kérdés

Már évek óta küzdök mentális problémával. Pontos diagnózist nem tudok, nem is akarok orvost játszani de már rettenetesen megnehezíti az életemet, szinte az összes területen, és szeretnék segítséget kapni. Úgy érzem nem tudom megoldani saját magam minden próbálkozások ellenére.

Van lehetőségem tb által finanszírozott pszichológiai vagy pszichiátriai ellátásra? Egyetemista vagyok és a lakóhelyemtől távol élek, valamint nem igazán van pénzem fizetni egy szakembert. Diákként felkereshetem a helyi intézetet?


2019. febr. 17. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Fel, és beutaló sem kell.
2019. febr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Nincs neked ilyesmire szükséged.


Légy önálló, gondold át: 100%, hogy jó képzést választottál? Később biztosan el tudsz vele helyezkedni?

Táplálkozz egészségesen, tanulj meg főzni magadra, sportolj szabadidődben.

Öltözz igényesen.

Ismerkedj, és vegyél részt a közös programokban, a káros szereket mellőzve.

Vállalj diákmunkát.

Ennyi a recept.


Ha ez megvan, tarthatsz növényeket és háziállatot is esetleg.

A családodnak pedig néha számolj be, hogy mi újság veled...

2019. febr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Ismét én vagyok:


Az jutott eszembe, nem írod kollégiumban vagy albérletben laksz-e.

Ha az előbbiben, akkor próbálj alkalmazkodni a többiekhez és mindig segíteni a takarításban.


Ha albérletben, kérdezd meg a főbérlőt, hogy mik a fontosabb teendők egy lakás fenntartása esetén. Hol van a víz elzáró főcsap, biztosíték kapcsoló stb. Mutatkozz be a (közvetlen) szomszédoknak. És persze itt is tarts rendet mindig.

Teljesen mindegy, mennyi tanulnivalód van, mindig szorítsd bele a takarítást. Ha van mosogatógépetek, az szerencse.


Ezeket be kell tartanod ahhoz, hogy később valaki komolyan vegyen partnerként.

2019. febr. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Szerintem neki nem ilyenekre van szüksége. Pont az a legkisebb gondja, hogy takaritson.

Akiben már megfogalmazódik ez a gondolat, hogy segítség kellene, ott valami tényleg nem jó. És tényleg segítségre van szüksége. Lehet, hogy most éppen csak stagnál, de pont ezért lenne szüksége valakire, hogy kicsit segítsen “aktívnak” lenni.

2019. febr. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves második válaszoló!


Köszönöm a segítséget, de sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet.

Teljesen megvagyok elégedve a szakommal, nemsokára végzek is. Kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek, és teljesen megvagyok elégedve a külsőmmel is. Heti négyszer járok edzőterembe, tehát a stresszt is kiengedem. A családom pedig példaértékű, nagyon jó és közeli kapcsolatom van velük. Nem is depresszióról vagy hangulatingadozásokról van szó.

Nem passzióból szeretnék szakemberhez rohangálni (mert nem is az a típus vagyok aki azt várja más oldja meg a problémáit).

De nagyraértékelem, hogy időt szakítottál és válaszoltál! :)

2019. febr. 17. 09:15
 6/8 A kérdező kommentje:

Jajj azt elfelejtettem, hogy természetesen takarítok és főzök magamra. A főzés amolyan hobbi is nálam.

Ebben a szemeszterben mindenképpen akartam dolgozni, de sajnos nagyon sok órám van valamint a szakdogámat is írom, így nem igazán van időm. A szüleim támogatnak anyagilag, de amint időm engedi mindenképpen szeretnék dolgozni, hogy levegyem ezt a terhet róluk.

2019. febr. 17. 09:22
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor viszont nem értem. Valami korábbi halálesetet nem tudsz feldolgozni?

Ha ilyesmiről van szó, azt tanácsolom, lépj túl ezen is. A rokonod vagy ismerősöd legalább megszabadult egy tehertől. Ő már jobb helyen van. Nem kell aggódnod érte.

Ettől még nem kell elfelejtened teljesen, de az élethez hozzátartozik a halál. Ezt már a kisgyerekeknek is tudniuk kell. Sajnos az emberek nem örökéletűek.

Tudnék neked ijesztőbb dolgot is írni, de nem szeretnék.

Ezekkel a tényekkel barátkozz.

2019. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kéz- és lábtörést a szakdogádhoz.

Előfordulhat az is, hogy ezt veszed túl komolyan, és azért jött ki rajtad ez a pánik. Semmi nem ér annyit, hogy ennyire komolyan fogd fel...

Estleg egy jeggyel rosszabbat kapsz. És? Attól még biztos lesz állásod. Nézd meg hány ember dolgozik, és hidd el, nem volt mind színötös tanuló.


A párod is jó ha ott van, persze csak akkor ha vele is kiegyensúlyozott a kapcsolatod.

2019. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!