Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a szervezetem...

Lehetséges, hogy a szervezetem hozzászokott a Sertralinhoz?

Figyelt kérdés

Sertralin-Teva-t illetve Sertralin-Sandozt írt fel az orvosom kb. fél éve. Az első 2 hónapban 50 mg majd 100mg dózis, jelenleg is.

Az észrevételem az, hogy ez a gyógyszer volt a legjobb amelyet valaha szedtem, minden tünetemtől megszabadultam, emellett még energiát is adott.

Nagyjából egy hónapja viszont ismét előjöttek a szorongások és a mélyebb debresszió. A gyógyszert ugyan úgy szedem bár elég gyakran előfordul, hogy nem azonos időpontban veszem be sajnos (van, hogy elfelejtem reggel és este pótolom(volt olyan gyógyszerem amelynél az orvos szerint mindegy volt bár lehet itt ez is lehet a rosszabb állapot hátterében)).

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Orvosom szerint nem tud “hozzászokni” a szervezet.

Kérem szépen azok ne válaszoljanak miszerint a “bogyókat el kell hagyni és amúgy is biztos gyógyszerlobbi miatt írta fel az orvos”

Mindenkinek előre is köszönöm! Menni fog a zöld kéz!



2019. febr. 18. 07:16
 1/9 piku78 ***** válasza:
Persze hogy nem tud ''hozzászokni'' a szervezeted hanem szerintem az van hogy már nemhasznál úgy ahogy kéne.Ilyenkor szoktak más antidepresszánsra váltani.De ezt az orvosoddal kell megbeszélni.
2019. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az SSRI szerek hiába vannak különböző néven, hatóanyaguk egyforma. Lehet nem jó neked ez a fajta. Vannak más idegekre ható gyógyszerek is. Lehet inkább az a probléma, hogy túl sok a 100 mg hatóanyag. Ez az SSRI inkább pörget. Van akinél serotonin mérgezést okoz, és ettől vannak a tünetek. Nálam ez utóbbit okozta az emelés.
2019. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Engem a szertralin szétpörget, mikozben egesz nap komas vagyok.. este ejszaka alvaszavarokat okoz.

Probaltam letenni de hasmenest es idegesseget okozott. A hozzaszokad sem volt leanyalom.

Ejszakara Miagent szedek az bevalt attol erzem jobban magam. A szertralin egy rakas...

Mindenkinek mas valik be, es az se mindegy mire kapod.

2019. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A ma uralkodó új paradigma, a "kémiai egyensúlyzavar" az agy betegségének kifinomultabb, de ugyanúgy igazolatlan teóriája, a pszichiátriai gyógyszerek ugyanis nem állítanak helyre semmit az agyban, azaz nem gyógyítanak, csupán - meglehetősen kiszámíthatatlanul - egyeseknél javítanak némely tüneten (Moncrieff, 2008). A kiszámíthatatlanság oka az, hogy pl. az antidepresszánsok esetében a mellékhatásokon túl csak placebohatás létezik (Kirsch, 2011). A pszichiátriai gyógyszerek tartós szedésük során ugyancsak agykárosodást és anyagcserezavarokat okoznak, csak ezek a hatások -romló memória, krónikus alvászavar, diabétesz- kevésbé látványosak.
2019. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy lópén.szt placebo! Ne hallgass a sok ostobaságra itt fentebb, gőzük nincs arról, hogyan lehet egy gyógyszert egyáltalán engedélyeztetni, egyik legfontosabb része történetesen a placebohatás kiszűrése.

Én hosszú évek óta szedem, semmi ilyesmit nem tapasztaltam, kitűnő szer, nálam 0 mellékhatással. Azt viszont tudni kell, hogy "csak" szorongásra és pánikra szedtem. A depresszió az sokkal kevésbé egzaktabb és ezért jelenleg nehezebben fogható meg gyógyszerrel. A bevétel időpontja amúgy nem számít, de én harmadolom a napi adagot, hogy egy-egy elfelejtés ne járjon akkora kieséssel. Teljes napi adagot viszont tényleg nem jó kihagyni, pláne aztán duplázni emiatt.

Megpróbálhatod esetleg a Stimulotont (szintén szertralin) én csont nélkül tértem át rá, mikor megszűnt egy másik gyártó terméke.

2019. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az elgondolkodtató válaszokat, ezt a héten átbeszélem a doktor úrral. Azt hiszem jó irányba indultunk el ezzel az SSRI terápiával, nekem nagy megváltást hozott és kifejezetten örültem a pörgető hatásának mivel úgy éreztem a depresszió fizikailag is nagyon legyengített. De lehet más gyógyszer lesz a legmegfelelőbb. Jól értem, hogy az SSRI típusú gyógyszerek lehetnek különböző hatóanyagúak? Nem csak a Sertraline nevű “anyag” képes erre és ez a hatóanyag fut több gyógyszernév alatt? Köszönöm!
2019. febr. 18. 21:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek tények, hogy placebo hatása van. Kísérletekkel is igazolták. Szendi Gábor oldalain találsz infókat erről. Saját magam is ezt tapasztaltam.Ha meggyógyulsz, akkor a saját agyad fog meggyógyítani. Persze csak akkor, ha nem allergiától, penésztől, mérgektől van a mentális problémád.
2019. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szendire hivatkozni, LOL.
2019. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz mindenkinek! Most már kezdem érteni. A szorongásra és pánikrohamra nagyon használ, igazából tényleg csak a tartós rossz kedv/közérzet csillapító hatását kezdeném nem érezni. A placebo hatásra én erre konkrétan azt tudom mondani, hogy amikor elkezdtem szedni akkor éppen ellenkezőleg, egyáltalán nem hittem a hatékonyságában. Annyi gyógyszert szedtem már, egyiktől sem éreztem semmit. Mintha be sem vettem volna őket... . Nem úgy a Sertralin! Kezdett jobb hangulatom lenni, erősebbnek éreztem magam. Csak is a gyógyszernek na meg hát hitemből fakadóan Istennek tulajdonítottam ezt a változást.
2019. febr. 20. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!