Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom tovább, megőrülök?

Nem bírom tovább, megőrülök?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt elmentem anyának gyümölcsért a boltba. Nem sok pénz volt nálam és féltem nem fogja kifutni,ezért lemértemnés utána rátettem még 2 dbot.

Az őr észrevette,lemérte és ki kellett fizetni a különbözetet..tudom óriási hülyeség volt.de sohabaz életenben nem.lopnék el semmit.a sajátom inkább adnám.oda!!

És évekkel később sem tudom feldolgozni a szégyent.

Meggondolatlan voltam nagyon és nem is tudom mi volt a fejemben mikor megtettem.

Sosem lopnék.soha!

Most évelkel később annyira bele vagyok még mindig betegedve,h9gy mindenki rólam beszélt ott is a dolgozók,ők pedig elmondták mindenkinek ráadásul még tettek is hozzá biztosan.

Én nem tudok így élni már. Nem akarom.hogy megbélyegrzve kelljen leélnem az életemet.

Jót akartam anyának olyan boldog voltam

..az életen azóta egy rénálom. Folytonnaz van a fejemben .hogy mennyire boldog lenne az életem,ha ez nem történt volna meg.

A párom azt mondja.hogy ez senkit nemnérdekel,senki nem pletykált rólam.mert nem lopás voltmcsaknegy meggondolatlan hülyeség és .aki ismer tudja milyen vagyok.

De én nem akarom.hogy mindenki errol beszéljen!!

Mit gondoltok mit tegyek??

Tudom.hogy feltettem már a kérdést,de kérlek ne töröljétek,megőrülök


2019. febr. 18. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre az esetre rajtad kívül senki nem emlékszik és senki nem gondol. Te tanultál belőle, biztosan nem fordul elő többé, bocsáss meg magadnak.
2019. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Másik bolt nincs a környéketeken? Ha van, akkor oda menj vásárolni.
2019. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Két alma miatt nem kéne megbolondulni. Akkora haszonnal dolgoznak a boltok, hogy vedd úgy, bővel belefért a számlába. Szóval odaadták ingyen.:)
2019. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ilyesmi mindenkivel történik. Mindenki lop csal hazudik apróságokban max. nem kötik más orrára vagy nem derül ki. Ennél nagyobb szégyen is történik emberekkel de mit foglalkozol más véleményével? Megmondom neked az embereknek semmi sem tetszik! Csinálhatsz bármit úgyis mindenbe bele tudnak kötni ha teljesen etikusan élsz akkor majd azt mondják unalmas vagy. Szerintem boxold ezt le magadban. Miért csináltad pontosan mit éreztél akkor amikor ezt kitaláltad,mit éreztél akkor amikor lebuktál? Pontosan elevenítsd fel. Aztán utána nézz az életedre utána tanultál belőle? Lopós drogos emberölő lett belőled? Biztos ez a probléma még mindig és nem valami más miatt jött ez elő? Mert ez így magában nem ok arra,hogy szomorú legyél. Tényleg bocsáss meg magadnak én azt mondom és lépj tovább gondold át jó részletesen adj rá pár napot és azután elfelejtheted. Én biztos nem köveznélek meg ezért maximum jót mosolyognék vannak olyan élethelyzetek amikor belekényszerül az ember a lopásba meg akármilyen csúnya viselkedésbe nem mentség ! de ha megtalálod az okot talán könnyebb elengedni. Aki bepofázik neked annak meg mond meg,hogy a saját dolgával foglalkozzon vagy nézzen tükörbe és magát elemezgesse és a saját hibáin lovagoljon ne a tieden. Még egyszer mondom szerintem semmi nagy baj nem történt!
2019. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

25 vagyok.

Azért zavar ennyire,mert 1db ötszázassal mentem be,hazafelé ugrottam be édesanyámnak,féltem nem futja a pénzem,ezért úgy gondoltam ki venné észre,ha rátennék még 1.2 dbot.

Azért esik ennyire rosszul,mert végig a fejemben nem az volt,amit csinálok,hanem ,hogy anyának sietek haza biztosan örülni fog,hogy gondoltam rá és már rohanok is .

Amikor pedig elővettek,mint valami bűnözőt,akkor azt éreztem mekkora hlye vagyok,egy igazi idióta..jót akartam neki .most pedig mekkora szégyent hozok rá.meg persze haragot..sohanaz életben nem csináltam semmi rosszat,soha az életben nem vennék el semmit,tényleg első volt és utolsó,pláne úgy,h9gy ez az én fejemben nem lopsnak indult,inkább sumákolásnak,hogy ugyan azt az 1et ki venné észre..haragudtam rá is.magamra is..hogy pont engem kellett figyelgetni mikor az előttem álló söpredékek a bevásárló kocso aljában zsugor számra tolták ki az üdítőt és sört hol volt????

Szerinted csak ott a pár ember közt maradt ez a téma vagy elterjedt az egész városban???

Annyira belebetegedtem.nem akarom,hogy életem végéig megbélyegezzenek emiatt a hlyeség miatt.

Egy anya meg tudja ezt bocsájtani a gyerekének?

Most olyan boldog szakaszban vam az életem és valamiért azt érzem nem érdemlem meg ezt a sok jót emiatt a ballépés miatt.

És attól félek anya is így gondolja.

2019. febr. 19. 08:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérlek fogd fel valahogy, nem öltél embert nem vagy bűnöző azért,mert ráraktál 2 db almát vagy nem tudom mit pluszban. Sajnos mindig egyszerűbb azt megalázni aki kis ballépést követett el mint aki jobban megszegi a törvényt. A rendőrök is inkább büntetik azt,aki 10-el többel ment mint a megengedett mint azt aki valami súlyosabbat csinált. Így egyszerűbb. Ha nagyon nem megy menj el gyónni egy paphoz vagy pszichológushoz. Ezeket mindenféle vallási meg egyéb izé nélkül mondom. Az élet velejárója hogy hibázol. Ezekből tanulni kell. Ha most nem értékeled a jó amit az élettől kapsz azzal nem leszel előrébb. Ha vissza is adja az élet vagy a karma vagy akármi mi történhet? Valaki ellop tőled mondjuk két tollat a munkahelyeden ennyivel egyenértékű a dolog. Még azt tudnám mondani,adakozz valamelyik szervezetnek ahol beteg gyerekek vannak vagy egy állatmenhelynek. Az emberek mindenkinek mindent mondanak. Nekem pl tudod mi volt megalázó? Nekem muszáj dolgoznom hiába szeretnék suliba járni mondjuk egy komolyabb szakra nyilván azt nem lehet munka mellett és még pár éve a pofámba mondta valaki hogy de neked ez a dolgod és szégyelld magad. Szerinted jogos? Mindenkit szeretnek megalázni az emberek. Nem fog senki erről beszélni csak te érzed úgy ha mégis 2-3 nap és találnak új pletyka témát . ENGEDD EL! Nem csináltál semmi egetverően borzalmas dolgot. Tudod mi még ezzel egyenértékű? mint amikor csalnak a dolgozatban a diákok vagy hazudik valaki valakinek valami fontos dologról. Ha szándékosan loptad el azt a két szrtr és tudatában voltál akkor sem kell gyötörnöd magad. Aki bepofázik azzal meg nem kötelező beszélgetned ha odajön hozzád menj arrébb kit izgat? SEnkinek se tökéletes az élete,a megbélyegzőknek sem lehet éppen a szomszéd asszonyt kúrja a felesége helyett és könnyebb a lelkének ha a te csínytevéseddel foglalkozik. Nem csaltál adót,nem raboltál bankot nem öltél embert. Ha mindenáron vezekelni akarsz akkor mondom adakozz valami szervezetnek vagy segíts valakinek de az életed tönkre tenni egy ilyen pitiáner dolog miatt elég nagy blődség.

Még egyszer mondom senki sem tökéletes az élet sem tökéletes megtörtént és kész. Ha tényleg nagyon nem megy keress fel pszichológust,mert itt akkor valami megfelelési kényszer vagy szociális fóbia vagy tökömtuggya mi lapul a háttérben ha ezt ennyire nem tudod feldolgozni.

2019. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha veled kéne egy munkahelyen dolgoznom és most ismernélek meg és ezt elmesélnéd szerinted mit tennék? Röhögnék egy jót,de nem könyvelnélek el bűnözőnek. Mindenkivel történik ilyesmi csak maximum más területen. Senkit se fog érdekelni nem kaptál priuszt meg semmit gondolom egy ilyen miatt.
2019. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ebből szerintetek lett pletyka?

És mostmár ,ha valaki rámnéz eszébe fog jutni,amit hazudgáltak rólam??

Pszichológusra én is gondoltam már.

2019. febr. 22. 06:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Az emberek mindenről pletykálnak. Ha nem tudnak miről kitalálnak valamit. Ez már régen történt szerintem találtak maguknak új szórakozási lehetőséget. Vagy ha nagyon zavar akkor érj el valami sikert vagy akármi amit inkább hozzád fognak kötni ezentúl de szerintem le kell kakilni ezt,mert beleőrülsz ha egész életedben azt lesed majd ki mit gondol rólad a múltadból. A jelenre koncentrálj,a jelenben viselkedj és cselekedj úgy ahogy elvárnád magadtól. Ha valaki esetleg viccelődne ezzel mosolyogj és lépj tovább a beszélgetésben. Ha felkapod a vizet csak még jobban nyúznak majd vele. Mondok egy másik példát. Munkahelyi szerelmi kapcsolat,szakítás kibeszélt a hátam mögött. Idegesített hogy még én voltam a gyökér ezekután is a munkatársak szemében meg a lúzer. Leszartam, én tudtam magamról hogy mi igaz és mi nem. Már nem nagyon hallok senkit erről beszélni. Találtak jobb pletykát maguknak :)
2019. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!