Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan szülőktől kérdeznék,...

Olyan szülőktől kérdeznék, akiknek a gyermekénél felmerült az autizmus gyanúja. Jelenleg kevert specifikus fejlődési rendellenesség a diagnózis. Lent kifejtettem bővebben. Hasonló helyzetben másnak mi lett a diagnózis?

Figyelt kérdés

Kislányom áprilisban lesz 3 éves. 1 éve járunk gyermekpszichiátriára (eddig 2 alkalom) és novemberben jártunk ped.szakszolgálton. Január óta szenzomotoros tornára járunk.

Nem válogatós, jó az étvágya (kisebb korában keveset és kevés félt evett, plusz anyatejes volt majd 2éves koráig), átalussza az éjszakákat 1,5éves kora óta, szeret rajzolni, gyurmázni, érti a metakommunikációt és használja is, nem ragaszkodik görcsösen dolgokhoz, bár van egy labda amit szeret, de el lehet tőle venni. Bárhova elvihetem, nincs hiszti. Érti a tiltást. Rgaszkodik hozzám, igényli a szeretetet, dicséretet. Nevére reagál, de korábban a bölcsiben nem tette. Szemkontaktust kezdeményez, felveszi.

Ami probléma szerintem, hogy nem beszél. Tud pár szót, de nem használja. Nem mindig figyel rám. Illetve nem hagyhatom ott sírás nélkül a gyógytornásznál. Megcsinálja, de nyűglődik közben. Kevésbé érdeklik a szerepjátékok, de néha sepreget, főzőcskézik. Nem túl barátkozó gyerekekkel.

Ezek ellenére a gyógytornász azt mondta, hogy szerinte biztosan megkapjuk az autizmus diagnózisát.

Hasonló helyzetben másnak mi lett a diagnózis?



2019. febr. 18. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel a kérdésed a Gyermekvállalás/Problémás gyerekek kategóriában. Ott sokszor esik szó autizmusról.
2019. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet. :)
2019. febr. 18. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, ezek alapján nekem nem tűnik autistának, bár a diagnózis kritériumokat a fiú/férfi tünetekhez készítették el. Én lányként nagy valószínűséggel Aspergeres vagyok, a közeljövőben szeretném kivizsgáltatni magam, ovis koromban pont a szöges ellentéte voltam a lányodnak.
2019. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi lett veleyek azota? Nagyon nem tunik autistanak....
2022. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! :)


Azóta sok változáson esett túl jó és kevésbé jó irányba is. A diagnózisa ugyanaz, de auti. Igazából csak azért nem adta még ki a gyermekpszichiáter, mert bizonyos helyeken negatívum a kód.


Áprilisban lesz 6 éves. Normál oviba jár, 8-16:30ig (én dolgozok 8 órában).

Az evés terén leszűkült a kör, de mivel pöri, spagetti, rántott husi, sültkrumpli, sajtospogi az alap, így ezzel már megbarátkoztam. Viszont szenzorosan érzékeny szagokra, látványra....simán elhányná magát 1 tányér töltött káposzta látványától, ha nem szaladok ki vele :D

Zajok továbbra sem zavarják.

Teljesen átlagos játékokat játszik. Babázik, sminkel, főzőcskézik, beöltözik jelmezbe és várja a dicséretet ^_^ gyurmázik, fest...

A ragaszkodása oly mértékű, hogy kis utánfutónak nevezzük.

A beszéde még nagyon el van maradva az átlagtól. Használ szavakat, angolul-magyarul, adekvátan. Segítséget kér, ha szomjas mondja, hogy "narancs", ilyenkor narancslét szeretne, vagy előfordul, hogy eldöntendő válaszra reagál igen-nem válasszal.

Valamilyen szinten rugalmatlan is. Ha kijövünk valahonnan, villany lekapcs, ajtó behúz. De ezek nem rossz dolgok, inkább akkor van baj, ha szeretne pl játszótérre menni, elmegyünk előtte, de nem megyünk be, mert zuhog az eső. Ilyenkor világháború van. Megért csomó dolgot (elvontat max, ha emlékszik rá pl. télapó)

Még most is járunk fejlesztésre. Kognitív fejlesztésre és neuro feedbackre. Utóbbi lassan lejár, ehelyett szenzoros tornát szeretnék, vagy állat asszisztált terápiát. Emellett vitaminok, halolaj, illóolajok és a közösség befogadó ereje, segítsége ami rengeteget segít.


Az évek alatt rengeteg dolgot megtanultam vele kapcsolatban. Nem mondom, hogy egyszerű , de nem is lehetetlen megcsinálni vele amit akarok, maximum más módszerrel, vagy több időbe telik.

2022. jan. 16. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Le mertem volna fogadni hogy kizartak azota hogy auti, ez most meglepett es elbizonytalanitott a fiammal kapcsolatban....
2022. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!