Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettentően félek az élettől,...

Rettentően félek az élettől, rengeteg dologtól, fogalmam sincs, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Rettentően félek, hogyan oldjam meg a dolgokat apám kapcsán, akivel most 2-en maradtunk (nemm együtt élünk) és egyre jobban beleszól az életembe, most akarja bepótolni, hogy nem ő nevelt fel. Egyébként ezer betegsége van és alkoholista, tehát aggódom is érte.

Rettentően félek anyámtól, aki egy elmebeteg, kezelésre szorulna és ahogy egész kicsi koromban is volt, akkor keres, ha kell neki valami. Rettegek, hogy esetleg még bánt is, anyagilag amúgy érdeke fűződne hozzá.

Nem érzem jól magam a munkahelyemen. Rettentően félek, hogy sohase lesz jó munkahelyem (mint pl szüleimnek se), szenvedésekkel teli, alacsony fizetésű munkahelyek fognak váltakozni a munkanélküliséggel.

Rettentően félek, hogy sohase lesz senkim - pl a mentális rendellenességeim miatt. Szüleimnek se volt soha normális párkapcsolata, házassága.


Én meg teperek, törtetek (már a környezetem is elismeri), de nem változik az életem, sőt, nem halad semerre.



2019. febr. 18. 11:05
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, és minderről a kutyával se tudok beszélni. Totál egyedül vagyok minden érzelmemmel, félelmemmel.

A munkahelyen is úgy alakult, hogy a töbiek beszélgethetnek, akár magánéleti dolgokról is, én meg nem, mert olyan emberrel ülök egy irodában.

2019. febr. 18. 11:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb szakadj le róluk és költözz el, hogy ne tudjanak beleszólni semmibe. Munka mellett estin vagy levelezőn tanulj szakmát vagy járj egyetemre és kezdj új életet. Ha ez sikerül, lesz is valakid.
2019. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ööö, nem együtt élünk, de leírtam! :) Anyám akkor keres, ha kellek neki, mint mindigis - nem vele élek. Rettegek tőle, nagyon beteg. Jó, erről nem tehet, de nagyon beteg. :( Apummal se élek, kiemeltem és nem ők neveltek, kiemeltem, de fontos is a sztori szempontjából. Szerintem totál más így a gyerek fekvése.

Mérnökinfó ugyan van esti formájában, de nagyon nehéz úgy (nem is menne talán heti 42,5-45 óra munka mellett).

2019. febr. 18. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a helyedben szakembet segítségét kérném, aki a helyes útra tudna terelni.

Sajnos, a szüleinket nem választhatjuk meg, de a barátainkat igen.

Én első körben félretenném a kötelező udvariaskodást és leépíteném az életemből azokat az embereket, akik nekem rosszat, kellemetlenséget okoznak. El kell őket engedni, mert tovább rombolnak.

Valami ésszerű, megvalósítható, elérhető célt kell kitűzni. Nyilván nem azt, hogy ezentúl milliókat fogsz keresni egy napfényes irodában, hanem azt, hogy a végzettséged, képességeidnek megfelelő jobb munkát. Ha már a társaság jobb, mint ahol most vagy, ha már szeretsz bejárni, azzal is nyertél. Következő lépés lehet a jobb fizetés.

Szép sorban mindent. A barátságért neked is tenned kell. Ismerkedj, mozdulj ki otthonról és rád mosolyog a szerencse.

A félelmeidet muszáj lekűzdeni, félelemben nem lehet élni. Biztos van szakember, aki fel tudja oldani ezt a sok szorongást benned.

Sok sikert!

2019. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tanulok, de az OKJ kevés, kétkezi szakmát nem szeretnék, emberekkel foglalkozni se.
2019. febr. 18. 11:25
 6/6 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok én rögtön nagy fizetést, majdnem ingyen is az elején dolgoznék abban, amit most tanulok, de ránéztem az álláskereső portálra és már attól majdnem elsírtam magam.

A benti légkör meg már elkezdte ölni a lelkemet.

2019. febr. 18. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!