Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Attól félek, hogy szívbeteg...

Attól félek, hogy szívbeteg vagyok/leszek. Már néha magamat is az őrületbe kergetem mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy furán hangzik, de évek óta bennem van a félelem, ami már valósággal testi tüneteket produkál nálam. Mindig is volt hajlamom hipochondriára, de ez már valami next-level dolog.


Szüleim/pár barátom már poénkodik néha ezzel nálam, vagy volt aki közölte, hogy régen nem ilyen voltam és ez már "beteges".


Szerintem a gyökere ott van az egésznek, hogy kiskoromban voltak néha rosszulléteim mert leesett a cukrom (nagyon vékonyka voltam genetikámnál fogva) és egyszer nagyon megijesztett egy felnőtt reakciója, amitől még rosszabbul lettem. Aztán kérdezgette utána mindig, hogy "ugye azóta nem voltál rosszul? Nem vagy beteg?" stb. én meg beparáztam/bebeszéltem hogy valami bajom van. Alig mertem egyedül menni valahová, szüleim nem értették mi az oka. Aztán ezt elnőttem. Jött az életembe egy boldog, magabiztos időszak. Egészen tavalyig... Nagyon sok stressz ért, nagyon sok negatív élmény, sorba jött minden és újra rosszul lettem időszakosan. Általában ugyanazokon a tanórákon, ugyanazon termekben, kint az utcán ha egyedül kellett mennem (néha megkértem valamelyik haveromat kísérjen el), féltem, szédültem, sóhajtoztam, remegtem volt hogy nagyon ijesztő élmény volt. Most kb ugyanezekben a helyzetekben jön elő, bár változó. És az van bennem, hogy jóég tuti beteg vagyok meg bajom van. Voltam ilyenekkel dokinál, meghallgatott, teljes vérkép, vérnyomásmérés azt mondta vérnyomásom rendben, de látszik izgulok mert gyors a szívem. Erre nem küldött sehová,csak azt mondta nagyon stresszelek és gyógyteákat, B-vitamint javasolt. Hozzáteszem 20 éves vagyok, tehát számomra is fura lenne, ha ilyen fiatalon lenne valami, mégis félek..


Volt valaki hasonló cipőben? Titeket mi nyugtatott meg, mi segített? Bár már egy fokkal jobban vagyok mint tavaly, de szeretném ha ez eltűnne az életemből!



2019. febr. 18. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el vizsgálatokra, ott kiderül, hogy a félelmed alaptalan és kérj tanácsokat, mit tegyél az ellen, hogy a jövőben se legyen semmiféle szívbajod (valószínűleg egészséges étkezés + mozgás mindenképp segít).
2019. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el pszichológushoz, nyilván alaptalanok a félelmeid.
2019. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!