Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hizlal a lítium?

Hogyan hizlal a lítium?

Figyelt kérdés

2019. febr. 18. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Ki a fene eszik lítiumot?
2019. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az"eszik lítiumot" aki bipoláris zavarban vagy egyéb hangulatingadozásban szenved. Másnèven az ilyen gyógyszereket hangulatkiegyenlítônek hívják.

Az ilyen gyógyszereknek lehet mellékhatása a hízás, vagy okozhat éhségérzetet ezért több tápanyagot viszel be. Ha most kezdted szedni ez a hatása még elmúlhat. Viszont ha nagyon zavarónak érzed jelezd az orvosnak. Több ilyen gyógyszer is van aminek ez a hatása.

2019. febr. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Babesz9316 ***** válasza:

Én is 10 kilót híztam a lítumtól, amit nem bánok, mert már nagyon girhes voltam, de ideje lenne fogyni legalább 4 kilót. Én csak este szedem, de amikor nappal szedtem, többet ettem, mint egyébként.

A lítiumban az a rossz, hogy inkább lenyom. A mániát csökkenti és inkább a depresszió felé tolja el a hangulatomat. Mióta nappal nem kell szednem, azóta kezdek felengedni. Most, hogy márcsak legekvés előtt szedem, nem olyan szörnyű.

2019. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idő alatt híztál ennyit, és napi hány mg-ot szedtél lítiumot?
2019. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!