Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdem feladni mit tegyek?

Kezdem feladni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves vagyok és az életem egy pokol megpróbálom a legelején kezdeni... Tehát általános iskolában minden jó volt vidám voltam egészen 8. Osztályig ahol elkezdtem összetörni.. Jóképűnek tartottak mindig,viccesnek,jófejnek de hirtelen megváltozott minden kifordultam magambol nem tudtam megszólalni a teremben elhalkultam a lányokat se érdekeltem már (pedig sokan érdeklődtek irántam) és elveszett minden önbizalmam beletörődtem nagyfájdalommal ebbe az állapotba gondoltam középsuli jobblesz hát nem így lett teljesen összetörtem nemtudtam megszólalni,laza lenni síró görcsök jöttek rám iskolát váltottam de itt se lettem ugyan az aki voltam depresszióba estem és mélyre kezdtem süllyedni képtelen lettem minden társas dologra egy barátnő is csak álom számomra mert belehalnék az idegességbe új iskolába is kifigyeltek a lányok de nemtudtam semmit tenni mert nincs önbizalmam ezért hamar otthagytak barátaim sincsenek igazán a tanulás is egyre rosszabbul megy ,öngyilkos gondolataim vannak nap mint nap ..szüleim nemtudnak mit tenni nyugtatóval járok iskolába sziologushoz is jártam semmit nem tett kezdem úgyérezni hogy képtelen vagyok a normális életre belefogok bolondulni abba hogy nem vagyok olyan mint a többiek viszont itthon meg normális vagyok.. nem értem nem sok dolog tart már vissza ahoz hogy véget vessek magammal de a szüleim miatt nem teszem kérlek segítsetek!

2019. febr. 19. 12:43
 1/9 anonim válasza:
0%

hadd ott a sulit és kezdj el valamit ami érdekel és azt fejleszd majd idovel hogyha jo vagy benne , pénzt is tudsz keresni vele.

Az iskola csak elvesztegetett ido és penz.

Mi az ami érdekel és bele tudnál fogni a gyakorlásába , fejlesztésébe?

2019. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos > kérj beutalót ifjúsági pszichiáterhez!
2019. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értek egyet az előttem szólóval. De nem vagyunk egyformák, és legalább meg próbál ő is segíteni.

Tudom, hogy sokszor a sport a válasz... De sok dologban segítene... megerősödnél fizikailag é lelkileg egyaránt, ez önbizalmat adna neked, és ha olyan sportot választasz, amit többen végeznek, akkor akár jó barátokra is lelhetsz. Én is jártam hasonlóhelyzetben mint te... és hidd el nekem, hogy az idő is valóban sok minden változtat. Így utólag, nagyon örülök, hogy nem csináltam butaságot... Remélem te sem teszed.

Ahogy írtad is a szüleidet életük végéig lelki nyomorba sőt nagy valószínűséggel válásba taszítanád.

Tudom, hogy boldog leszel, csak adj magadnak időt.

És ha jó fejek a szüleid, szerintem biztos segítenek, egy másik orvost találni. Esetleg egy lélekgyógyászt. Róluk már sok jót hallottam.

Sok erőt és kitartást kívánok neked az élethez!!!

Legyen Boldog és Hosszú.

Türelem!!!

2019. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenre képesek a nemi hormonok, teljesen megváltoztathatják az érzelmi és mentális viselkedést.
2019. febr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Középiskolában az önbizalomhoz kb. csak annyi kell, hogy adjál a külsődre, tanulásban, sportban se legyél túl béna, meg legyen egy kis zsebpénzed.
2019. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11 sor és ez egy mondat. Azta! Amúgy fordulj pszichiáterhez.
2019. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nemvagyok csúnya,jol sportolok,van pénzem mégis semmi önbizalmam köszönöm a tanácsokat pszichiátertől félek nemtudom hogy valoban szükségem van e rá várok még válaszokra :)
2019. febr. 20. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Pszichiátertől nem kell félni. Én is jártam, más problémával. Érdemes elmenned, semmi baj nem lesz belőle :)
2019. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok éppen, bár nem ennyire durva a helyzetem, egyszerűen megfogyatkoztak a barátaim, azon vagyok, hogy másik sulit találjak, és elkezdjek sportolni... Rossz hatással van rám a középiskola eddig, de lehet a fő okozója a közösség, mert nem tudok velük azonosulni... Sok sikert neked!
2019. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!