Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depressziónak számít? Ha...

Ez depressziónak számít? Ha igen mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Hónapok óta eléggé zárkózott vagyok, de talán már pár éve, hogy teljesen másképpen viselkedem az emberekkel. Sokakat eltaszítok magamtól vagy már az elején közel sem szeretnék kerülni hozzájuk. Ahogy az interneten utána olvastam néhány dolognak, saját magamról is képes voltam megállapítani, hogy szorongásos és kissé szociálisfóbiás is vagyok. Egy éve a háziorvos javasolta a pszichológust, de a szüleim szerint nem volt rá szükségem, ezért nem is vittek el szakértőhöz.

Egy-két hónapja azonban napi szinten megfordul a fejemben az öngyilkosság, halál gondolata. Sajnos úgy érzem egyáltalán nincsen jövőm sőt, mondhatni félek is tőle. El sem tudom képzelni magam felnőttként. Általában ha belekezdek valamibe, nem vagyok képes tisztességesen befejezni. Hobbikat is elkezdtem, de nem visz rá a lélek, hogy folyamatosan űzzem. Gyakran nevetek hamisan vagy csak fordulok be és zárom ki a külvilágot. A hangulatváltozások napi szinten megvannak.

Arról szó sincs, hogy rossz életem lenne, mégis így érzek. Szeretem a családomat és azt a pár közeli barátomat, azonban így is megfordul a fejemben, hogy nem akarok ebben a világban élni. Fölösleges embernek érzem magam, mint azokban az irodalmi művekben, akiknek semmi céljuk, és ez ellen nem tudok mit tenni. Szörnyen mardos még ez miatt is a lelkiismeret. Nem merem a szüleimnek elmondani, mert megint csak elintéznék annyival, hogy változtassak magamon. De semmi motivációm nincsen, kitartás meg pláne. Őszintén nem tudom mégis mihez kéne kezdenem…

Remélem nem néztek itt hülyének, bár így visszaolvasva is életképtelennek gondolom magamat.

Köszönöm az esetleges választ!

17/L



2019. febr. 19. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió főbb oka az ha nem te uralhatod az életed, meg a megfelelési kényszerek. A következő két idézet magáért beszél:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."


Falun vidám gyerek voltam. Városon meg megtudtam mi a depresszió és a "bárcsak letelne már az élet" című gondolat. Falvakban ma is mindenki a barátom. Városon meg egy barátom sincs. Mert nem tudok azonosulni a modern rabszolga gondolkodásukkal. De a falvakban imádom a szabadságra és önálló megélhetésre törekvésüket. Például ha látom hogy egyik haltenyésztő medencét épít, hogy a család halhúshoz jusson. És nem pedig biorobotnak áll be az ipari robotok közé hogy autókat szereljen össze nem is magának. Kötve hiszem hogy a természet akár az ősembert úgy hozta volna létre hogy rabszolga legyen. Tehát természetellenes. Akkor pedig ne csodálkozz ha a világuk nem érdekel. Ahogy lehet hogy az sem amit a suliban oktatnak.

Ezt azért írtam le mert lehet hogy te sem a megfelelő emberek közt keresed azt hogy beolvadhass közéjük.

2019. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CD516 válasza:
Nem hülyeség, amit írsz, ugyanezek az én tüneteim is, bár én jóval idősebb vagyok nálad. Nálam kb 30 éves koromban kezdődött. Sajnos szerintem depressziós vagy, orvoshoz kellene fordulnod. Írj privit, ha gondolod.
2019. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Namost, én sikeresen körbejártam a témát magamban, amivel semmi baj nem lenne, csak hogy ugye részemről már ugymond meg le van zárva a dolog, és voltam olyan fsz hogy nem írtam le az agymenésem, ami többek közt azért is történt mert gyorsabbban gondolkodom mit tudok írni, ha gondolod írj rám, felmegyünk discorda vagy ahova gondolod és átbeszéhetjük a dolgot, már ha megérted a beszédem mert egy születési rendelleneség miatt (nyúlszáj és farkasorok, szaknevét nem tudom) viszonylag furán beszélek arról nem is beszélve hogy összeszedetlenek a gondolataim és néha hadarok, ez annak a mellékhatása hogy senkivel nem tudok beszélni, ennek több oka is van egyrész mert németországban élek és nem tudok elég jól németül másrészt mert én is átéltem/élem azt amit most te, máshogy egy picit de a tünetek hasonlóak. Ha gondolod mad írsz, érdekel picit részletesebben a történeted mert van valami konkrét dolog ami kiváltja ezt. (17/f) Ui.: sikerült teljesen élténem a témától sorry érte, és további szép napot/estét attól függ mikor olvasod.
2019. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem van esély rá...a korodat nézve lehet,hogy csak a sokat hallott tinidepresszióval van dolgod.Ez azért "jó" mert a továbbhaladással valszeg el fog múlni,bár segítség szakembertől nem tilos persze.Én 21 vagyok,depresszióm és más bajaim is vannak.Ugyanígy éreztem hosszú időn keresztül,de megszorozva 3-mal...félhalott voltam belül,mintha már fél lábbal nem itt lettem volna.Már van pszichiáterem,vele próbálok kiutat keresni.Most már úgy érzem felfele ívelek.Ha első próbálkozásodra majd nem sikerül jobban lenned,vagy visszaesel,ne ijedj meg.A gyógyulási folyamat ilyen.Vissza fogsz esni,de egyre inkább megtanulod majd kezelni,és egyszer csak eltűnik.
2019. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!