Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa 10mg tabletta (napi...

Scippa 10mg tabletta (napi fel szem reggel) mellett nagy baj, ha megiszok neha egy-egy pohár bort?

Figyelt kérdés
A pszichiáterem ezt az antidepresszánst irta fel, ket hetig fel szemet, utana egy szemet kell bevennem minden nap, es mellette szigorúan megtiltotta az alkoholfogyasztást, de szerintem azert is, mert nekem eleve voltak alkohol, es gyogyszerproblemaim is.

2019. febr. 20. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért tiltotta meg, hanem nem szabad mellette alkoholt fogyasztani. Vagy a gyógyszer, vagy az alkohol. Választanod kell a kettő közül!
2019. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nagy baj. Ilyen gyógyszer mellett felejtsd el a piát.
2019. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A Scippa egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A Scippa étkezéstől függetlenül is bevehető.

Nem valószínű, hogy a Scippa fokozza az alkohol hatását. Ennek ellenére az alkoholfogyasztást mégis tanácsos kerülni a Scippa-kezelés időtartama alatt. Scippa egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A Scippa étkezéstől függetlenül is bevehető.

Nem valószínű, hogy a Scippa fokozza az alkohol hatását. Ennek ellenére az alkoholfogyasztást mégis tanácsos kerülni a Scippa-kezelés időtartama alatt."


Szerintem 1 pohàr borral nem lesz problèma.

2019. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vèletlenül 2x màsoltam be, bocsi! :)
2019. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En minden heten ittam azt mondta dokim nem art neha antidepi mellett, most megszívtam .
2020. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, de legyen minél nagyobb lyuk a gyógyszer bevétele és az alkoholfogyasztás között. Ha reggel 8-kor vetted be a Scippát és este 9-kor innál (ésszel!), az nem baj. Ha csak délután 4-kor veszed be, akkor aznap már egyáltalán ne igyál.

Mondjuk ha alapból alkoholproblémáid vannak, akkor nem a gyógyszer miatt nem kéne inni, hanem hogy ne legyél full alkoholista.

2020. ápr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!