Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet soha nem fogok meggyogyu...

Lehet soha nem fogok meggyogyulni?

Figyelt kérdés

Mar elegge regota szenvedek negativ, rossz gondolatoktol es enyhe uldozesi maniam van. 4 eve kezelnek kulonbozo pszichiaterek, akik nem tudjak pontosan mi bajom van. Akut pszichotikus zavar van a korkepnel feltuntetve. Gyogyszert is 4 eve szedek hol rendszeresen, hol rendszertelenul. Azert irom ezt igy, mert tanev alatt mindig szedtem (kiveve a tavalyit) es nyaron nem mindig. Tavaly azert nem szedtem, mert kulfoldon tartozkodtam munkavallalas miatt es igaz, ott is kerestem fel pszichiatert, de ott erdekes modon azt mondtak, hogy semmi bajom es el lehet menni szepen haza. Iden evelejere sulyosbodott az allapotom, amikor is ismet felkerestem egy pszichiatert, aki korhazba kuldott. Ott tartozkodtam 2.5 honapot, mikorra kikerultem, jobban lettem. Most valtottunk nemreg gyogyszert egy pszichiaterrel, jol vagyok, habar a negativ gondolatok kisse ismet visszatertek. Volt egy pszichoterapeutam, aki azt javasolta, hogy ne szedjek gyogyszert egyaltalan, ami utan pszichoterapiasan kezelt es egyre javult az allapotom, de ez utan kerultem korhazba. Kerdes: van itt aki hasonloan gyogyszert szedett mentalis problemara es meggyogyult, vagy ez lehetetlen? Lehet orokke elkisernek engem a negativ gondolatok es a gyogyszer szedes?

Koszonom



2019. febr. 21. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Külföldön is voltak ezek a panaszaid? Azért kérdem mert elképzelhető hogy csak idehaza vannak hisz itt nem nehéz az embernek rosszul éreznie magát. Például lakótelepen élve pocsékul érzem magam, ahogy a társadalom tagjaként másutt is. De a szomszédmentes tanyámon semmi ilyen problémám nincs. Vagy ha a Tüskevár Matula bácsijának üzemmódját támad kedvem kipróbálni például a határ és Bécs közti nemzeti parkban, ott is nagyszerűen érzem magam. Úgyhogy nagyon is elképzelhető hogy az elhülyült Európa van rád rossz hatással. Nem csak Magyarország, mert Európa a sok migráns beengedésével nagyon is elhülyült.
2019. febr. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nagyon sok antidepresszánsnak a mellékhatása pont pl. az öngyilkossági hajlam felerősödése. Nem derül ki, hogy hány éves vagy. De mi lenne, ha az életviteledben változtatnál? Találnál magadnak egy hobbit, ahová el kell járnod pl. kirándulós csoporthoz becsatlakozni!

Sokkal több értelmét látom, mint állandóan orvostól orvosig rohangálni, és mivel a dokinak sincs fogalma mi bajod lehet az eszköztárából fog válogatni, ad szépen pirulákat.

Szóval tanácsom... szedd össze magad találj az életednek célt, hobbit, amit szívesen és rendszeresen csinálsz.

2019. febr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen szoval mikor kulfoldonnem szedtem gyogyszert, akkor sulyosbodott az allapotom a kintlet alatt, nagyon rossz allapotban voltam kint vegig, szoval ez sajnos az en esetekben gyogyszer nelkul nem megy!

Utolso: koszonom, hidd el probaltam mar gyogyszer nelkul es borzaszto volt, nagyon kellemetlen tud az lenni, mikor ugy erzed megfigyelnek vagy mindenki ellened van! Szoval ez nem olyan, hogy keresek magamnak valamilyen elfoglaltsagot, amiben el tudok melyedni es akkor abba marad. Ezt hivjuk mentalis betegsegnek. De amugy vannak hobbijaim.

2019. febr. 21. 07:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja es nem szedek antidepresszanst, soha nem is szedtem. Antipszichotikumot szedek, melynek celja a berogzott gondolatok, teveszmek hallasanak/gondolasanak abbamaradasa
2019. febr. 21. 07:59
 5/10 anonim válasza:
Szia en azt ajanlom , hogy probald meg az antidepis gyogyszert es keress egy jo pszichiatert es pszichologust aki ujra pszichoterapiat alkalmaz . En most kezdtem el szedni a scippa nevu antidepresszanst rossz gondolatok es szorongasra es pszichoterapia meg var ram.
2019. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szia! Scippat mar en is szedtem, nekem nem valt be. A pszichiater pedig azt mondta nekem, hogy nem fog felirni antidepresszanst, mert, hogy ne szedjem. A korhazba 2 honapig csak pszichoterapias kezelesen vettem reszt
2019. febr. 21. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Környezetváltozás jót tenne. Költözzetek el, menjetek el egy kertes házba lakni, vidékre, ott meggyógyulsz a jó levegőn, mindig adódik valami munka a kertben, lennének állataitok, akikre gondot kell viselni. (Persze lehet, hogy ilyen környezetben laksz. Nem tudom.
2019. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hat igazabol egeszen tavaly elottig ilyen kornyezetben laktam, amikor is elmentem egyetemre
2019. febr. 22. 17:07
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Hajtsd el a dokikat a halál fa5zára, kérdező. Nekik követniük kell a protokollt, mert különben ugrik a gyógyszeripar által biztosított flottakedvezmény, meg a hawai nyaralás. Ne szedj be semmit, amit felírnak neked. Hidd el, ők se szednék be. Ők simán vennének egy adag B1, mellé egy adag B komplex vitamint, és azt szednék be. Rendbe is jönnének tőle, mint ahogy te is rendbe jössz, ha kipróbálod
2019. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lehet, nekem is hasonlo nezeteket kellene vallanom! :(

Bevallom az igazat, kezdem feladni a remenyt, hogy valaha is elhagyhassam a gyogyszert, mivel az elhagyas utan szinte azonnal jonnek a negativ gondolatok, zaklatottsag-igerultseg erzet, szorongas. Sajnos muszaj gyogyszert szednem, mivel ha nem teszem meg, akkor egyertelmuen rosszabbul vagyok!!

2019. febr. 22. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!