Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsoktól van aki...

Antidepresszánsoktól van aki teljesen "meggyógyult"? (Pánikbetegségből, trauma okozta rettegésből, rémálmokból, állandó szorongásból), mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Aki szedte vagy közeli ismerőse szedte csak az írjon. Előre is köszi.

2019. febr. 21. 16:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbetegségből és szorongásból igen, de évekig szedtem (kisebb megszakításokkal, 3x visszatért a pánik 10 év alatt, és akkor megint szedni kezdtem, de a 10 év alatt volt, hogy 2 évig nem kellett). Öt éve nem szedek semmit, teljesen okés minden.

A traumát nem tudom, szerintem arra terápia is kellene.

Jobbulást!

2019. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
én szedtem, teljesen megszűnt esetemben a szorongás és elmúltak a pánikrohamok. ha ezeken mész keresztül javasolnom, hogy szedj, azonban ne felejtsd el, hogy ez mindig csak pillanatnyii tűzoltás, ha nem teszel aktívan a gyógyszer szedése alatt, hogy lelkileg helyre jöjjél újra fognak kezdődni a tünetek miután befejezted a szedést. pár hónapnál nem szabad tovább szedni vagy súlyos függőség alakul ki
2019. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Ez a "súlyos függőség" legenda. Ha abbahagyod, nem azért tér vissza a betegség, mert függő lettél, hanem mert ez kezelte a problémádat (ahogy a fogamzásgátló abbahagyása után se azért tér vissza a termékenység, mert függő vagy). Az igaz, hogy az alatta lévő okot kell kezelni, de nem mindig van rá szükség, van, hogy gyógyszeres kezeléstől is elmúlik.
2019. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Mellékhatások esetleg jelentkeztek?

Egy nagyon nagy traumán estem át. Azóta rettegek és újra élem éjjel és nappal is. Fizikai tünetek is kísérik. Szédülés, remegés....pánikrohamok stb. Pszichoterápia is lesz. Félek a gyógyszertől. De az orvos azt mondta a terápia semmit nem fog érni nélküle. Most elmélkedem mi legyen.

2019. febr. 21. 19:50
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
En nem szednek. Borzalmas, amit velem tett a gyogyszer. A helyzeted egyaltalan nem javul, ugyan olyan szar minden csak mar nem zavar.. megeri ezert minden szar gyogyszert beszedni? Aztan egy eleten at szedheted. Aki azt mondja nincs elvonasi tunet az nem tudom mit szedett de tuti nem azt amit en... 😃 olyan szarul voltam utana honapokig, hogy rosszabb volt mint elotte
2019. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%

#5 Escitalopramot szedtem, Cipralex és Escitil néven kapható.

Kérdező, hallgass az orvosra, ne a netes kommentelőkre.

2019. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Azt írták fel nekem is. És a kommentelőkre hallgatok, azokra akik szedték. Az orvos csak felírja, de soha nem evett belőle! Ha az orvos véleménye érdekelne akkor nem írtam volna kérdést.

Mit szedtél aki rosszul lettél tőle?

2019. febr. 21. 21:57
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
En is escitilt szedtem. 5-os vagyok. Klassz volt, 1 pirula es teljesen letompitott. Nem ereztem panikot, nem ereztem szorongast. Viszont semmi oromot sem, semmi boldogsagot. Nem motivalt semmi, olyan voltam mint egy robot... azon kivul a szexualis vagyaim nullara csokkentek, honapokig nem ereztem semmit. Se lelkileg, se fizikailag. Ez lenne az elet?! Ennel az is jobb ha faj. Legalabb erzel valamit... azert vagy ember. A gyogyszer pont ezt veszi el toled...
2019. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megírtad. Jaj...nekem úgy tűnik, hogy ugyan az a gyógyszer mindenkire máskép hat és nem megjósolható belőlem mit vált ki. 😣 Valójában szeretetet,törődést és némi sikerélményt kellett volna felírnia az orvosnak. Csak ezt nem lehet kiváltani a patikában. 🙁 Helyette kaptam a gyógyszert. Ami van az tényleg nagyon rossz. Alig tudok dolgozni és utcára menni. Fogalmam sincs mit csináljak? 😢
2019. febr. 22. 02:04
 10/30 A kérdező kommentje:
2# szó sincs pár hónapról. Azt mondták a tünetek megszűnése után még fél évig kellene szedni.
2019. febr. 22. 02:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!