Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióm miatt pszichiátriá...

Depresszióm miatt pszichiátriára akarnak beutalni mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz állapotban vagyok hetek óta, pszichológushoz járok, de azt mondta hogy kórházi kezelésre lenne szükségem. Pillanatnyilag nem tudnám otthagyni a munkám, és nincs lehetőségem heteket kihagyni. Anyagi helyzetem sem teszi lehetővé.
2019. febr. 21. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Sokat tartózkodsz erős fényben, kerülöd a sötétséget és félhomályt. A fény a melatonin rendszeren keresztül befolyásolja az agyi érzelmi működéseket és gátolja a depressziót.
2019. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem beszélj pszichiáterrel. Elbeszélgettek, vázolod a helyzeted biztos találtok megoldást. Gyógyszeres kezelést bentlét nélkül is kaphatsz.
2019. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Ott még rosszabb lenne, higgy nekem, pedig csak 1 napot voltam bent.

Ahogy mondták, rendszeresen járj a dokihoz és mellette gyógyszeres kezelés.

2019. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy őszinte leszek veled a depresszió soha nem fog elmúlni...nálam is kialakult főleg a magány miatt. Ha rászoksz a gyógyszerekre egy leszedált állapotban élheted le az életed, soha nem mentem bele, mert láttam másokat, akik igen...nem jó hidd el.

Viszont élhetsz úgy vele, hogy elnyomod és sokszor teljesen meg is szűnik, max ha valami gond ér újra előveszi az agyad...biztos tudod nálad mitől alakult ki, azt kell megoldanod, persze ezt egy pszichológussal lehet könnyebben véghez tudod vinni, adhat tanácsokat. Undorító egy dolog.

2019. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Gyogyszert ne szedj. Tavaly ilyenkor szedtem 1 honapig. Talan mostmar nincs semmi mellekhatasos tunetem, de abban az 1 honapban annyi szart kapott a szervezetem hogy 1 ev alatt se tudta kiheverni. Raadasul zombi leszel tole. Ezen az ido segit. Csak! A lelkedet hagyd fejlodni, a depresszio fejleszt is, engem legalabb is. Amit szedj azok etrend kiegeszitok, szelén, jód, spirulina, c vitamin, magnezium. Hidd el, gyorsan helyre jossz. Mi az ami miatt depressziosnak erzed magad? Munka? Csalad?
2019. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Mit jelent a rossz állapot nálad? Nagyon tág fogalom. Kórház alatt kapsz táppénzt, tehát nem maradsz fizu nélkül, ráaádsul napi háromszori étkezést ott megkapod (csak nem kell finnyáskodni). Bár nekem az a tapasztalatom, h sokkal többet nem tudnak ott se csinálni, mintha kint lennél, csak épp annyi, hogy pihenhetsz, nem kell se főzni, se takarítani, se dolgozni, nincs rajtad semmi felelősség, stb. Egy kicsit jobb. Viszont utána kezdődik minden elölről ott, ahol abbamaradt... Szemfényvesztés :'(
2019. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! A kórházban jobb lenne neki? 1 napot voltam bent. Az egy zárt osztály. Ajtókon nincs kilincs, úgy fürdesz hogy bárki mehet. Telefont sok helyen dugdossák a betegek, mert azt sem engedik mindenhol. Talán pár percre kiengednek a büfébe, de az sem biztos. A mellettem lévőt bekellett gyógyszerezni mert őrjöngött, és megkötözve vitték el. Mindenki elsírja neked a baját, és rájössz hogy a te életed hozzájuk képest sokszor semmiség. A mellettem fekvőnek a férje elperelte tőle a lányát, mert megszűnt a munkaviszonya, szegény nő belebolondult. Még betét helyett is felnőtt pelenkát adtak. Ez nem emberséges körülmény, senki nem foglalkozik a bajoddal, a pszichiáter naponta 2-3 alkalommal faggat. Jobb neki ha otthon marad és megpróbálja rendbehozni az életét.
2019. febr. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: az én életemben a zárt osztályon töltött 3 hét jelentette a megváltást. Lehet, hogy a te életed jobb, de nem tudjuk, a kérdező élete és állapota milyen.
2019. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem zárt osztályról van szó, azért annyira nem súlyos a probléma. Együtt tudok élni évek óta a betegségemmel, megtanultam dolgozni mellette. A probléma pont az, hogy túlhajtottam magam és a teljes összeomlás határán vagyok, rengeteg a stressz és egyéb anyagi gondok jöttek. Pont ezért félek bevállalni további pénzkiesést az esetleges kórházi kezelés miatt.
2019. febr. 23. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!