Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a szociopata...

Mi a különbség a szociopata és a pszichopata között?

Figyelt kérdés

2019. febr. 23. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A pszichopata nagyon manipulatív,és sikeres. Jól képzett,tehát magas beosztású munkahelyet talál. Ilyen szakmákban dolgozik,mint cégvezető,szakács stb..

A szociopata impulzív és kiszámíthatatlan. De mivel alacsony intelligenciával rendelkezik ezért hamar elkapják,ha bűncselekményeket követ el. Egyiknek sincs empátiája. Közösen úgy nevezzük,hogy antiszociális személyiségzavar.

2019. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopátia oka: Genetika,vagy gyermekkori trauma.

A szociopátia oka: Folyamatos bántalmazás.

2019. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
A pszichopata úgy születik. A szociopátia pedig gyerekkori traumák sorozata miatt alakul ki. Teljesen ugyanaz a kettő, antiszociális személyiségzavarnak nevezik.
2019. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 G' válasza:
51%

1#-es

én csak simán társaságkerülő ember vagyok, mégis nem egyszer megkaptam már, hogy antiszociális vagyok pedig a légynek se ártok:) dolgozok, adót fizetek, gyereket nevelek...annyi a "bűnöm", hogy nem igénylem más emberek társaságát. (leszámítva a legszűkebb családi kört)

2019. febr. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Talán aszociálisnak kellene nevezni, ha fontos beskatulyázni.
2019. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hangyasajt válasza:

'' Minden pszichopata szociopata, de nem minden szociopata pszichopata. ''


A legnagyobb különbségek :

-A pszichopata születik, a szociopata a gyermekkori bántalmazás/trauma miatt olyan

-a szociopata kevésbé manipulatív mint a pszichopata

-a pszichopatákkal ellentétben a szociopata kötődhet emberekhez/csoportokhoz (esetleg állatokhoz)

-a pszichopatáknak teljesen más az agyuk felépítése


És az eggyik legfontosabb különbség: A szociopata különbséget tud tenni a jó és a rossz között.

2019. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!