Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek étkezési zavar?

Szerintetek étkezési zavar?

Figyelt kérdés

Tavaly többször volt olyan, hogy hetente 2-3nap max 200kalóriát ettem, akkor voltam 180cm-hez 88kg körül.Ez szeptemberig nem jött elő..Szeptemberbe áttkerültem egy másik iskolába ahol kisebb sikerrel ugyan ezt próbáltam de mindíg visszahíztam.Novembertől decemberig leadtam 10kg-ot azzal a módszerrel hogy többször volt hétköznap hogy semmit sem ettem, maximum levest, és hétvégén zabáltam.December végéig megmaradt a 78-80kg, és most január kb közepétől ismét elkezdtem nem enni, csakis hétvégén , de akkor ismét sokat.A héten minden nap ettem(hétköznap max 300kalóriát, hétvégén ismét zabálás) és ki is hánytam.(jelenleg 73-74kg körül vagyok) emellett egy nap többször is megmérem magam és lelkiismeretfurdalásom van ha eszek emellett eszméletlen kövérnek is érzem magam hiába mondják hogy sokat fogytam..

16/L



2019. febr. 23. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Étkezési zavar. Az nem tesz jót ha koplalsz aztán zabálsz mert a sok éhezés miatt a szervezeted mindent elraktároz zsír formájában. Próbáld ki azt, nekem az vált be, hogy reggeliztem és ebédeltem rendesen de a vacsorát elhagytam. kenyér tésztát felejtsd el. Jobban is fogod érezni magad. DIétázol is de nem éhezteted magad.
2019. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valamiért képtelen vagyok arra hogy hétvégén ne zabáljak és aztán ne hányjak..Tésztát egyeltalán nem, kenyeret pedig nagyon ritkán eszem..
2019. febr. 24. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez már étkezési zavar igen.
2019. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ez az. Én voltam anorexiás, nekem segített, hogy dietetikussal felvettem a kapcsolatot. Meg voltam róla győződve, hogy majd a roborálás első heteiben rám jön azonnal 10 kg; a segítségével apránként híztam és közben barátkoztam a hízás gondolatával és fokozatosan mertem egyre többet enni, míg végül egy átlag emberként étkeztem egészségesen. Normális testsúlytartományba híztam. Ezt javaslom neked is, keress fel dietetikust.
2019. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is segített, hogy beléptem egy, az étkezési zavarosokat a gyógyulásban segítő FB csoportba, ahol láttam, mindenkinek ugyanazok a gondolatai, félelmei és meg tudtam velük beszélni a dolgokat. Jól esett, hogy akármit írtam, ők megértettek és tanácsot adtam, illetve én is segíthettem másokat.
2019. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm😄
2019. febr. 27. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!