Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Karbamazepin nevű gyógyszern...

A Karbamazepin nevű gyógyszernek van nyugtató és izomlazító hatása is, vagy csak sima antidepresszáns és kell mellé nyugtató?

Figyelt kérdés
Nemrég írták ki nekem depresszióra, és sajnos súlyos Xanax függő vagyok amitől lassan próbálnék megszabadulni,amikor bevettem ezt a gyógyszert ellazultam és megnyugodtam.Szeretném tudni, hogy van-e nyugtató hatása és ha igen mennyire erős a Xanax hatásához képest.Köszönöm előre is.

2019. febr. 25. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden -zepin, -zepam hatóanyagú gyógyszer benzodiazepin típusú nyugtató, altató, izomlazító. Ha egyiket a másikra cseréled, akkor lényegében nem változik semmi. Cseberből vederbe.
2019. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt a gyógyszert bipoláris zavarra vagy egyéb betegségekre szokták felírni, pszichiátriai gyógyszerként hangulatstabilizálóként használják. Eredetileg ez egy epilepszia elleni rohammegelőző gyógyszer, de egyelőre nem ismert okokból hasznos néhány pszichés betegségben is. Nem összehasonlítható a Xanaxxal, nem antidepresszáns
2019. febr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!