Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire lehet rászokni a...

Mennyire lehet rászokni a pszichiatriai gyogyszerekre?

Figyelt kérdés

Pszichiater alltal felirt xanaxot es cipralex (antidepresszanst) szedek.

Azt mondjak ugy ra fogom szokni hogy nem tudom letenni es rosszabb lesz mint volt.

De en meg sose szoktam ra semmire. A cigire se megy akarhanyat elszivhatok nem tudok ra szokni , szerintem erre sem menne. Max segit nekem.

Ki mennyire szokott ra ?

Le lehet tenni?

Stb stb



2019. febr. 25. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rá lehet szokni, bár az tény, hogy nem 2-3 hét alatt. Minél tovább szedi valaki, annál nagyobb a valószínűsége, hogy rászokik, és annál nehezebb elhagyni. Nem az akarat miatt, hanem a fizikai-mentális elvonási tünetek miatt.
2019. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ismerosom 17 evig szedte es letette 1 eve mert terhes lett. Neki nem okozott 9 honapra semmi fele elvonasi tunetet. Akkor ez emberfuggo?
2019. febr. 25. 21:49
 3/7 Ezüstkutya ***** válasza:
Ad de el is vesz. Én többet biztos nem kísérletezek vele.
2019. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Xanax tud függőséget okozni nagy dózisban, 1-2 szemről gyorsan le lehet jönni, a Cipralexet is ugyanúgy el lehet hagyni ha majd már nem kell. Arra készülj fel, hogy az első 2 hét szarabb lesz, lehet hányinger, szorongás,fejfájás, de ezek ha jó a gyógyszer kb 14-15 nap után lassan eltünnek és jobban leszel... valószínűleg ha mégsem akkor ne szedjed.
2019. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Annyira rá lehet állni, hogy először eszegeted a 0,5mg-osokat aztán arra kapod fel a fejed, hogy nem kettesével, hanem huszasával eszed. Tudom...
2019. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rá lehet szokni igen. Nagyon apránként kell letenni. Okoz sok elvonási tünetet. Szívritmuszavart, szédülést, remegést, vérnyomás, pulzus kiugrást, fulladást, szorongást.
2019. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
tapasztalatból írom. november közepén kaptam a frontint (0.25) és Ciprát.Elinte segített,nagyon leszedáltak,megkönnyebbült voltam,a cipralex nem okozott semmiféle kezdeti kellemetlenséget.2 hónap után megint verembe zuhantam.Egyik napról a másikra elhagytam a ciprát. kb 1 hétig fájt a fejem,koordinációs zavarok,szédülés,ingerültség,DE nem voltam depressziós.Csak fizikai tünetek jöttek.Már csak a frontint szedem,de ezt sem húzom már sokáig..úgy érzem,elvagyok ezek nélkül.
2019. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!