Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet attól bolondulni,...

Bruno11 kérdése:

Meg lehet attól bolondulni, ha az embert állandóan elszámoltatják?

Figyelt kérdés
A páromnak minden egyes percemről el kell számoljak. Nem élünk együtt. Ahogy elmegyek otthonról be kell jelentsem és majd képet kell neki küldenem arról ahol vagyok, ha hosszabb időre vagyok távol akkor kb óránként kell neki képet küldjek. Amikor elmegyek a haverokkal vagy kollegákkal kikapcsolódni kéthavonta egyszer mondjuk egy kocsmába akkor onnan is óránként kell képet küldenem, s így, hogy bennem van görcs, hogy telik az idő már le kéne jelentkeznem, ÍGY SOSEM TUDOK FELSZABADÚLNI. Még sorolhatnám az elszámoltatásait: mit nézek az interneten, mit tárolok a számítógépemen stb.. Csak akkor van egy kis magányom amikor alszom, meg csak a munkahelyen van tőle egy kis nyugtom. Minden szabadidőmben vagy együtt vagyunk vagy beszélünk telefonon, persze, ha el kéretőzöm , hogy kockulni akarok a számítógépen akkor elenged egy órára. Nekem alig van szabadidőm neki meg több van. Úgy érzem BELEBOLONDULOK. MIT TEGYEK? Mások szerint, ha szakítok akkor nem szeretem igazán. Én 25F, Ő 37N

2019. febr. 26. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kapcsolatnak mi értelme van így? Olyan, mintha 5 éves lennél és ő lenne az anyukád, de még annak is beteges.
2019. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Igen, be lehet dilizni ettől.

De szerintem inkább térj észhez és dobd a nőt, mert pontosan így kezdődnek a bántalmazó forgatókönyvek: az egyik fél elkezdi betegesen figyelni és ellenőrizni a másikat. A bántalmazott fél azt gondolja, hogy a másik mániákus féltékenységén azzal segíthet, ha nem találkozik senkivel, nem megy sehova, nem veszi fel a telefont, illetve megadja az összes jelszavát a bántalmazónak. Azonban mivel a bántalmazó féltékenységének nincsenek racionális, észszerű okai, ezért neki soha, semmi nem elég. Hiába vagy teljesen a rabja, megszakítva minden emberi kapcsolatodat a családoddal, barátokkal, ez neki nem elég, rendszeresek lesznek így is problémázások. Az is "természetes" az ilyen betegekkel való párkapcsolatokban, hogy a bántalmazónak mindig TÖBB joga van mint Neked. Így az is "természetes", hogy ő csinálhat bármit, lehet több szabadideje, miközben Te meg egy rab vagy és minden percedet "joga van" ellenőrizni.

Ami a környezeted véleményét illeti, lehet nekik megmondani, hogy ehhez semmi közük nincsen. Nekik akarsz megfelelni, vagy inkább életben szeretnél maradni? Egyébiránt meg ha a saját barátaidról van szó, akkor ők kit támogatnak? Egy betegesen féltékeny bántalmazót vagy téged, az áldozatot? Nem abban nyilvánul meg a szeretet, hogy hagyod magad megfojtani! A bántalmazó vajon mennyire szeret Téged, ha egyértelműen olyan dolgokat csinál, amiktől rosszul érzed magad, ami már az egészséged rovására megy? Megmondom: semennyire! A bántalmazó párod csak önmagát szereti. Aki szereti a másikat, az tiszteletben tartja a határait, a magánéletét és nem tolja bele magát mindenhova.

Úgyhogy ha jót akarsz magadnak, akkor mentsd az irhádat és menekülj ebből a kapcsolatból. Ez már most egy rémálom neked és az fix, hogy csak egyre rosszabb lesz. A drága barátaidnak meg "köszönd meg" a segítségüket, hogy rávezettek, hogy valóban nem szereted a nőt annyira, hogy tönkretedd érte a saját életedet. :D Meg mellesleg nem vagy pszichiáter és nem tudsz mentális problémákat kezelni. A barátnőd beteges féltékenységén csak szakember tudna segíteni.

2019. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy jó kapcsolat. Sok a korkülönbség is köztetek. Még most alakítsd úgy az életedet, ahogy szeretnéd. Te még fiatal vagy, ő meg egy érett nő. Ahogy múlik az idő, ez egyre rosszabb lesz. Keress magadhoz illő társat!
2019. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Annyit hozzá kell tennem, hogy az ő baráti köre és ő maga állítja, hogy nem szeretem őt amikor a szakításról beszélek. Azt, hogy még miért vagyok vele, azt hosszú lenne elmondani.
2019. febr. 26. 20:20
 5/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Nézd, az, hogy miért vagy vele, valamelyest világos is abból, hogy egyáltalán elgondolkodsz azon, hogy "MÁSOK" hogyan vélekednek rólad. Tehát nézzük feketén-fehéren: leírásodból az derül ki, hogy az is mellette tart, hogy ezek a bizonyos "mások" azt gondolják, hogy csak egyszerűen "nem szereted őt igazán". Ha ezt ő mondja neked, az érzelmi zsarolás mellesleg. Azt jelenti, hogy ő bármilyen pofátlan szemétséget megtehet Veled, de ha Te ezt nem viseled el, akkor Te vagy a hibás, mert nem szereted eléggé... Nem érzed ennek az igazságtalanságát és abszurditását? Csak megnyugtatásul közlöm, hogy egészséges dolog nem szeretni azokat, akik bántanak minket.

De visszatérve az okra, amiért vele vagy: magyarázhatod magadnak sokféleképp, megideologizálhatod a dolgot, de a fentiek azt mutatják, hogy eléggé megfeleléskényszered van. Kerülnéd a konfliktust, szeretnél mindenkinél "jó" lenni. Az önértékelésed nagyon alacsony, félsz, hogy nem vagy szerethető. Valószínűleg gyerekként nem kaptál elég figyelmet, sőt, akár valamelyik (vagy mindkét) szülőd is bántalmazó lehetett, így ezt szoktad meg, hogy nem vagy nekik sem "elég jó". Ilyen családi háttérrel sajnos az emberek mágnesként vonzzák a bántalmazókat, akik meg uralkodni szeretnek valakin. Ha ki akarsz jönni ebből a determinált helyzetből, és a későbbiekben sem akarsz már több ilyet, akkor annak az az útja, hogy keresel magadnak egy számodra működő pszichoterápiát és ránézel szépen a múltadra, meglátod, hogy a mai viselkedésed, a mai érzéseid hol gyökereznek. Ha rálátsz, hogy egy csomó minden a múltadból fakad, képes leszel elválasztani azt a jelentől. Ha pedig már a jelenben élsz, akkor esélyed van messziről felismerni az ilyen mániákusakat, mint a nőd és szóba sem állsz velük legközelebb.

2019. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Valószínűleg te is érzed ezt, hogy ez nem normális, sőt...beteges.

Meg mi az, hogy el kell kérned magad akkor, ha számítógépezni szeretnél? Ez nem kapcsolat, tárgyként tekint rád, kisajátított. Egy alapos beszélgetés TALÁN segítene, de lehet egy pszichológus is...

2019. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Tehát mit tegyél? Ne csak beszélj a szakításról, hanem szakíts. Állj oda neki, hogy tudod drágám, igazad van, rájöttem, hogy tényleg nem szeretlek téged annyira, hogy tönkretegyem a saját életemet miattad. Te jobbat érdemelsz egy ilyen önző állatnál mint én, úgyhogy én most udedra engedlek téged, hogy találd meg a boldogságot, mert nyilvánvaló, hogy mellettem nem találod meg. Remélem, érzed ebben az iróniát, de egyszerűen nem lehet komolyan venni azt, aki elvárja hogy Te minden agybetegségével elfogadd, elfogadd azt, hogy megfojt, de ő semennyire sem tisztel, semennyire sem szeret és semennyire sem fogad el. Hagyd rá minden szánalmas manipulációját, vádaskodjon, gondoljon, amit akar, csak biztasd mosolyogva, hogy biztosan talál nálad jobbat. :D
2019. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
(utadra engedlek téged)
2019. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Jó oké, az ember ne lépjen le otthonról szó nélkül, de ez mar szerintem a beteges kategória. Minden tekintetben! Addig hagyd ott, amíg lehet, s lehetőleg minden kapcsolatot szakits meg vele, mert megpróbál majd vissza édesgetni magához. Aztán egy darabig jó lesz, de később visszaáll a régi rend!

FUSS!

2019. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és még az is stressz, hogy nem bízik meg benned, vagy alapból paraniod vagy paranoiás személyiség ami szintén stressz neked.
2019. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!