Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia a családban? Más...

Skizofrénia a családban? Más is fél, hogy örökölheti/benne is van hajlam?

Figyelt kérdés
Nővérem első tünetei 28 éves kora körül kezdődtek, előtte teljesen tünetmentes volt. Jelenleg én is 28 éves vagyok, és mivel láttam, hogy mire képes ez a betegség, nagyon félek, hogy még rajtam is előjöhet. Más van hasonló cipőben?
2019. febr. 26. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerősöm családjában van skizofrén. Hárman vannak testvérek, és két gyerek egészséges idős korára is. Ha félsz a betegségtől, ez érthető. Tehetsz is ellene. Olvass utána. Azt olvastam, hogy magas Omega 3 tartalmú étrend kiegészítő segít még skizofrén betegnek is. Ez a betegség inkább tini korban, vagy utána szokott inkább jelentkezni. Szedjél idegvédő B vitaminokat, magnéziumot, kálciumot.
2019. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! igen, ezeket olvastam én is, próbálok a lehető legkiegyensúlyozottabban élni, barátokkal lenni, jó párkapcsolatot ápolni, és egészségesen élni.


viszont olvastam, hogy a terhességi hormonok előhozhatják ezt a betegséget (ha a hajlam megvan rá), a nővéremnél is a szülés utáni időszakban kezdődtek a furcsaságok visszagondolva, és pár évvel később tetőzött a betegség, és nem tudom, hogy ez elég-e ahhoz, hogy inkább örökbefogadásban gondolkodjunk a párommal. Érdemes lenne pszichiáterrel konzultálni? Nem akarok paranoiás lenni, de szörnyű dolgokon ment át a családom emiatt a betegség miatt.

2019. febr. 26. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne kockázatass, isten ments hogy gyereket szülj vagy nagyobb trauma érjen. Ez egy aljas betegség, bekapcsol hormonelvaltozasra.
2021. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!