Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer valaki olyan pszichológu...

Ismer valaki olyan pszichológust (klinikai szakpszichológust), aki olyan, mint Jordan Peterson?

Figyelt kérdés

Úgy értem, sok mindenhez ért, nagyon érti a szakmáját, lényegrelátó és hatékony. Akihez ha elmegyek, akkor felmér, felállít egy struktúrát, hogy mivel dolgozzunk, merre haladjon a terápia, és lehetőleg ad hozzá egy hozzávetőleges időkeretet is, hogy tudjam, mire számítsak.


Elegem van abból, hogy évekig járok valakihez és csak beszélgetünk, és nem haladok semerre. Nincs kijelölt téma, nem ő kezdi a beszélgetést, mondjam, ami eszembe jut, aztán majd valamerre halad a beszélgetés, valószínűleg átbeszéljük huszadjára is ugyanazt csak kicsit másképpen, letelik az ötven perc és fizetek egy valag pénzt. Ennek semmi értelmét nem látom. JP-t ha hallgatom, mindig konkrét és hasznos tanácsokat ad, elmondja, hogy milyen típusú embernek mire kell odafigyelnie (pl. hogy aki magasan neurotikus, az keljen korán és egyen bőséges reggelit és kis időintervallumokban gondolkodjon) és nagyon képben van a mai folyamatokkal is, ezért praktikus dolgokat mond. Egy ilyen szakembert szeretnék találni, és lehetőleg minél kevesebbet szeretnék járni hozzá. Nem hiszem, hogy egy képzett szakembernek annyira nehéz lenne rátapintania a lényegre és a megoldás felé terelni a pácienst. Különben meg nincs értelme járni szerintem.


2019. febr. 27. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiknél voltál? :O

Én még soha nem voltam fizetősnél, csak sztk pszichológusnál, többnél is, mert többször is volt problémám, de mindig úgy dolgoztunk, ahogy fent leírtad, és sikerült is elérni a kívánt eredményt. Ez a normális, ehhez nem kell Jordan Petersonnak lenni. Nagyon rossz szakembereket választhattál.

2019. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hangzik pszichoterapeutának akinél vagy, de azok között is sok a motiválatlan befásult, vagy eleve pályatévesztett.


Aki ilyen jó az kb. tuti, hogy fizetős (15-20ezer ft/alkalom) , de attól még nem jelenti azt, hogy minden fizetős pszichó jó. Sok esetben, ha egy pszichoszakember nem árt az már jó.

2019. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyilván neveket nem fogok írni, de normális szakembereknél voltam, akik aktív analízissel dolgoznak, tehát feltáró beszélgetéssel. De mindig azt éreztem, hogy csak az elején jó valamire, aztán elég hamar egyfajta repetitív beszélgetésbe megy át.
2019. febr. 27. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs kedvük energiát fektetni az esetesbe szerintem.

Akit ismerek, meg már coachnak ment és lehet nem fogad.

2019. febr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!