Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fizikálisan örökre beteg...

Fizikálisan örökre beteg embernek mennyire szánalmas ha beleéli néha magát milyen lehet egészségesnek lenni?

Figyelt kérdés

Már 15 éve beteg vagyok, most 30 éves. Sajnos az állapotom csak folyamatosan rosszabbodni fog, meggyógyulni nem fogok soha.

Néha teljesen beletörődök a helyzetembe de néha elkap az életöröm és egészségesnek képzelem magamat.

Ma a testvérem Budapestre ment az Andrássy útra egy üzletbe és magával vitt. Nagyon jó idő volt egész nap, pulóverben lehetett lenni, nagyon hangulatos volt. Ahogy néztem az embereket, ahogy köztük voltam, néhány percre úgy éreztem hogy egy vagyok közülük, egy átlagos ember. Nagyon jó érzéssel töltött el, nem is tudom mikor voltam utoljára ilyen boldog. Aztán persze észhez tértem.

Mennyire normális ez? Segítséget kéne kérnem hogy ne álmodozzak ilyeneket és elfogadjam a helyzetemet?


2019. febr. 28. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez normális és jót is tesz neked, ha boldog vagy.

Mindig boldognak kéne lenned és nem azon szomorkodni hogy beteg vagy.

A boldogság ugyanis fél egészség!

2019. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk valamit!

Nem vagy félember a betegséged miatt.

Nyugodtan vessz el kepzeleteidben, néha jót tesz.

Sőt, akár író is lehetsz.

Én is így éltem le 10-20 éves koromig.

Sokkal jobb volt, mint a való világ. Egészséges mentalitású felnőtt lettem.

Egy dolgot jegyezz meg, soha se érezd magad kevesebbnek.

2019. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy beteg vagy, még lehetsz boldog. Élhetsz álomvilágban is, ha az segít.

Böszörményi Gyula író

[link]

2019. márc. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!